Borçka Kaymakamı Türker, Muratlı Çay Fabrikasını Ziyaret Etti

            Borçka Kaymakamı Türker ve beraberindeki heyetle birlikte Muratlı Çay Fabrika Müdürlüğünü ziyaret ettiler.

            Muratlı Çay Fabrika Müdürlüğünü ziyarette Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker, Cumhuriyet Savcısı Adem Candemir, kurum amirleri ve müdürlerinden oluşan heyet ile birlikte Çay Fabrikasında öğle yemeğinde buluşarak Fabrika Müdürü Erdal Tohumcu’dan 2019 yılı üretimi, müstahsilden alınan yaş çayın kuru çaya dönüşüm aşamaları vs konularında bilgi edindi.

Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker; “İlçemizde tarımsal üretim çeşitliliği içerisinde önemli bir yeri olan çay ürününün tarladan sofraya kadar geçirdiği süreçleri yerinde görme fırsatı yakaladığımız bu ziyaretimizde, kurum amirlerimizle de istişare etme olanağı bulduk. Muratlı Çay Fabrikamızda yıllık 20.000 tonun üzerinde yaş çay işlenmekte ve çay ürünü ilçemizde yıllık 100 Milyon TL ‘lik bir katma değer sağlamakta. Kurum amirlerimiz ile gerçekleştirdiğimiz bu tarz birlikteliklerin kurumlar arasındaki iletişim ve diyaloğu da üst seviyelere taşıyacağına inanıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Kaymakam Türker; “2019 yılı son üretim gününü fabrikada çalışan işçiler ile birlikte geçiren heyet üyeleri, çay ikramının ardından böylesine güzel bir organizasyona ev sahipliği yapması nedeni ile Fabrika Müdürü Erdal Tohumcu’ya teşekkür ederek fabrikadan ayrıldılar. – Fatma Küçük Atasert

Bu haber 1.483 kez okundu.