Borçka ‘Bir Sofra’da buluştu

 

Borçka Belediye Başkanlığı öncülüğünde Borçka hayır sever esnaf gurubu katkıları ile 30 gün boyunca “Bir Soframda Borçka” düzenlenen geleneksel halka iftar yemeği veriliyor.

Özel bir işletmede düzenlenen iftar yemeğine, Borçka Kaymakamı Hasan Meşeli, Cumhuriyet Savcısı, Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, AK Parti İlçe Başkanı Şükrü Ertürk, MHP İlçe Başkanı Zeki Ejderoğlu ile daire amirleri ile davetliler katıldı.

Okunan dualara amin diyen protokol ve vatandaşlar, açılan orucun ardından Belediye Başkanı Aslan Atan, halkımızla iftar yemeğinde bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Atan, “Ramazan ayının birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının ön plana çıktığı ay olduğunu belirterek, geleneksel hale getirdikleri iftar yemeğinde bir ay boyunca vatandaşlara birlikte oruç açmanın maneviyatını yaşadıklarını, bir sofrada oturmaktan, yaşadıkları manevi duygularını dile getiren, yaşlısı ve gencin ortak sözleri ise, gerçek anlamda kardeşlik duygusu var burada, insanların kaybettiği birlik ve beraberliği böyle günlerde bulabiliyor. Şu an ülkemizde büyük sıkıntılar yaşanıyor hele 15 Temmuz’dan sonra. Biz daha da kenetlenmemiz lazım. Burada yeni yüzlerle tanışıyoruz ve birlikte orucumuzu açıyoruz, bu duygu anlatılmaz yaşanır” ifadeleri kullanıldı.

Haber Kaynağı: Ziya Akyıldız

146 Görüntüleme