Borçka Belediyesinin hizmet turu

Artvin ve ilçelerin hızla büyüyen, en önemli gelişmelere ve yatırımlara ev sahipliği yapan ilçesi Borçka’da uyguladığı,  tamamladığı projelerle ilçenin değişim ve dönüşüm atağı başlatan Belediye Başkanı Aslan Atan, AK Parti Borçka İlçe Başkanı Şükrü Ertürk, Kadın Kollar yönetimi, belediye meclis üyeleri ve mahalle başkanlarıyla ve AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Muhammet Çakmak ile birlikte yatırım turuna çıktı.

Geçtiğimiz yıllarda yine belediye meclis üyeleriyle birlikte projelerin incelendiği ve değerlendirildiği yatırım turunu gerçekleştiren Borçka Belediye  Başkanı Aslan Atan, bu yılda geleneğini bozmadı. Bu kez belediye meclis üyelerinin yanı sıra AK Parti Borçka İlçe Yönetimine de projelerin durumunu anlatan Atan, gün boyunca süren gezide Borçka’nın geleceğine yön veren dev yatırımları tanıttı.

3,5 yılda 150 Milyonu aşkın yatırımla Borçka’nın değişim ve dönüşümüne imza attıklarını, ayrıca ilçenin kentleşme ve kentlileşme mücadelesini başlattıklarını ifade eden Atan, yatırım turunda her bir projenin detaylarını katılımcı heyete anlattı.

İlçenin tamamında gerçekleşen incelemede altyapıdan üstyapıya, eğitimden spora, sağlıktan sosyal kültürel alanlar da yapılan çalışmalara kadar uzanan bir dizi yatırımlar gezildi. Çevre, park ve mesire alanı yatırımlarını da anlatan Başkan Atan, fiziki, ticari, sosyal ve kültürel dönüşümünü, eğitim ve sportif altyapısını arttıracak çalışmalara imza attıklarını, hizmet turunda, parkları, semt meydanlarını, sosyal tesisleri, eğitim ve sağlık yatırımlarını detaylarıyla anlatan başkan Atan, gün boyunca süren gezi programının sonunda gezilemeyen diğer alanlar ise bir başka güne ertelendi.

Bir kahvaltı ile başlayan hizmet brifing’i Borçka ilçesinin en büyük Sosyal Tesis olan Turizm Aktarma inşaatı da yerinde incelendi.Kent projesini katılımcılara yerinde gösterdi. Üç dev projesi olan İçme suyun arıtması,şehir içi su şebekesi ve alt yapı çalışmalarında hızla ilerlediğini ve yüzde 80’lik bir aşama kaydedildiğini açıklayan Atan, İlçenin vizyonunu oluşturacak dev eserlerin tamamlandığında ilçenin yeni kimliğine bürüneceğini açıkladı. İlçedeki sosyal ve kültürel yapının değişeceği projelerin tamamlanması ile birlikte ekonomik ve ticari yapının da güçleneceğini açıkladı.

Başkan Atan, açılması planlanan Muratlı Sınır Kapısı, Güreşen Viyadüğü, yeni çevre yolları ve Cankurtaran Tünelinde hizmete sokulduğunda ilçe çok önemli bir konu sahip olacağını belirterek, çalışmanın en büyük payı belediye ekibi yanı çalışanların olduğunu altını çizerek, hizmet yapmak herkese nasıp olmaz vurgusu ile geziye katılanlara teşekkür etti.

Haber Kaynağı: Ziya Akyıldız

89 Görüntüleme