Borçka Belediye Başkanlığınca 2021 Yılında “Bisiklet, Yaya Yolu ve Mesire Alanı” Projesine Başlanıldı

Borçka Belediye Başkanlığı tarafından 2021 yılının ilk günlerinde Gündoğdu Mahallesi Çoruh Caddesinde bulunan yaklaşık 800 metre uzunluğunda 10 dönümlük alanda Bisiklet yolu, yaya yolu ve mesire alanı projesine ilk kazma vuruldu.

Borçka Çoruh Nehri kıyısında kurulması planlanan yaşam vadisi ile kent insanlarının nefes alabileceği yeni sosyal alanlar kurulacak. Yaşam Vadisi projesiyle; Çoruh Nehri kıyısında atıl durumda bulunan yaklaşık 7 dönümlük alanın Borçka halkının sosyal yaşamına katkı yapması düşünülüyor.

Konu ile ilgili basın mensuplarına bilgilendirmelerde bulunan Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan; “Yaşam Vadisi Projesi içerisinde rekreasyon alanı, bisiklet ve yürüyüş yolu, piknik ve spor alanlarının bulunacağını, projemiz ile birlikte kent insanımız nefes alacak. Borçkamız yaylalarıyla, meralarıyla zaten saklı bir doğal cennet. Ancak kent merkezimizde insanlarımızın dinlenebileceği, nefes alabileceği, spor yapabileceği alanlara da ihtiyaç var” ifadelerini kullandı.

Yaşam Vadisi projesinin pandemi sürecini atlatabilirsek önümüzdeki yaz bitirme hedefi içerisinde olacağımızı, projenin sosyal hayata katkısı dışında o bölgede bulunan öğrencilerimize de katkısı olacak. Yaşam Vadisi sayesinde öğrencilerimiz trafik içerisinde sıkışmadan, yaşam vadisinden geçerek ulaşımlarını rahatlıkla sağlayabileceklerini” ifade etti.

Yaşam Vadisi projesinin aynı zamanda kadınların sosyal hayata daha fazla katılmasında da katkı sunacağını söyleyen Başkan Orhan, “Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana, daima ‘ben yaptım oldu’ zihniyetinden uzak durduk. Hangi alanda çalışıyorsak o alanın uzmanlarıyla ve muhataplarıyla fikir alışverişinde bulunduk. Yaşam Vadisi projemizde de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi hocalarımızla sürekli iş birliği halindeyiz. Bu anlamda da Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Peyzaj Mimarlığı bölümünden hocalarımız Doç. Dr. Banu Bekçi ve Dr. Çiğdem Bogenç’e teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Borçka halkıyla birlikte kente hizmet etmeye devam edeceklerinin altını çizen Belediye Başkanı Orhan: “Yaşam Vadisi projemiz bittiğinde inanıyoruz ki pandemi sürecinin de sonuna gelmiş olacağız. Yaşam Vadisi’nde Borçka halkı sağlıkla ve huzurla vakit geçirecek. En güzel horonlarımızı burada oynayacağımıza, en keyifli pikniklerimizi burada yapacağımıza inanıyorum” dedi. – GÖKHAN ÖZÇELİK