BORÇKA ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIĞI’NDAN

DUYURU

BORÇKA ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIĞI’NDAN

1. ASKERLİKLERİNE KARAR ALDIRAN ER STATÜSÜNDEKİ YÜKÜMLÜLERDEN 2000/1-2-3 TERTİP OLARAK SİLAH ALTINA ALINACAKLAR OCAK, ŞUBAT VE MART CELP VE SEVK DÖNEMLERİNDE SİALH ALYINA ALINMAK ÜZERE SEVK EDİLECEKTİR.

                2. SEVKE TABİ TUTULANLARIN SINIF VE EĞİTİM MERKEZLERİNİ GÖSTEREN LİSTELER ASKERLİK ŞUBESİ İLAN PANOSUNA ASILMIŞ OLUP, İSTEYENLER ÖĞRENEBİLECEKLERDİR. OCAK CELP VE SEVK DÖNEMİNE TABİ OLANLAR İÇİN 24 OCAK 2020 TARİHİNDEN İTİBAREN, OCAK, ŞUBAT VE MART CELP VE SEVK DÖNEMİNE TABİ OLANLAR İSE SEVK TARİHİNDEN 15 GÜN ÖNCE VERİLMEYE VERİLMEYE BAŞLANACAKTIR. TOPLU SEVKLER İSE, OCAK CELP VE SEVK DÖNEMİNE TABİ OLANLAR İÇİN 24  OCAK 2020 – 30 OCAK 2020 TARİHLERİ ARASINDA; ŞUBAT CELP VE SEVK DÖNEMİNE TABİ OLANLAR İÇİN 11 ŞUBAT 2020 – 26 ŞUBAT 2020 TARİHLERİ ARASINDA; MART CELP VE SEVK DÖNEMİNE TABİ OLANLAR İSE 04 MART 2020 – 19 MART 2020 TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAKTIR.

                3. SEVK EVRAKLARINI ALMAK ÜZERE BAŞVURACAK YÜKÜMLÜLERİN, NÜFUS CÜZDANLARINI YANLARINDA BULUNDURMALARI GEREKMEKTEDİR.

                4. ASKERE ALINACAKLARIN SEVK EVRAKLARINI EN GEÇ YUKARIDA BELİRTİLEN TARİHLERE KADAR ALMALARI GEREKMEKTEDİR. SEVK EVRAKLARINI ALMAYANLAR İLE ALDIĞI HALDE BİRLİKLERİNE KATILMAYANLAR BAKAYA SUÇUNU İŞLEMİŞ OLACAKLARINDAN, CEZALANDIRILABİLECEKLERİ İÇİN YÜKÜMLÜLERİN ZAMANINDA SEVK EVRAKLARINI ALMALARI VE BİRLİKLERİNE KATILMALARI MENFAATLERİ İCABIDIR.

BORÇKA ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIĞI

Bu haber 2.689 kez okundu.