BORÇKA-ARTVİN KARAYOLUNDA TRAFİK KAZASI

            Borçka – Artvin arasındaki buzlu yolda trafik kazası.

            Geçtiğimiz hafta Artvin ve genelinde kar yağışı etkisini yitirdi ve yağışlı hava yerini dona bıraktı. Don nedeniyle kayganlaşan yollar ise kazalara neden olmaya başladı. Borçka-Artvin yolunda buzlu yol kazaya neden oldu.

Artvin’de arka arkaya iki gün yağan kar yağışı sona erdi. Kar yağışının son bulması ve havanın açması ile birlikte yağışlı hava yerini dona bıraktı. Soğuyan hava nedeniyle yollarda buzlar oluşmaya başladı. Oluşan buzlarda kazalara davetiye çıkarmaya başladı. Artvin’in en işlek yollarından biri olan Borçka-Artvin karayolunda da buzlanma nedeniyle kazalar yaşanmaya başladı. Borçka istikametinden Artvin istikametine gelmekte olan yolcu minibüsü ve otobüs buzlu zeminde kayarak yol kenarındaki su kanalına düştü. Kazada can kaybı yaşanmazken otobüs şoförü ufak yaralanmalarla kazayı atlattı. 

Kaza sonrası trafiğe kapanan yolun Kara Yolları ekiplerince tuzlanması beklenirken, kazanın hafif atlatılması şans olarak değerlendirildi. Jandarma ve polis ekipleri de sürücüleri buzlanmaya karşı uyarırken, Artvin güzergahında tüm bölgelerde buzlanmaya karşı araç sürücüleri dikkatli olmaya davet edildi. – BÜLENT ATASERT

Bu haber 3.450 kez okundu.