BOÇKA BELEDİYESİ KAPSAMINDA GÖNÜLLÜ MASKE ÜRETİMİ VE SOSYAL MEDYA KONSERLERİYLE HALKA MORAL VERİYOR

        Borçka Belediye Başkanlığı kapsamında İlçedeki gönüllü esnaf ve ev hanımları tarafından maske üretimi desteği ve sosyal medya aracılığıyla konserleriyle halkına moral desteği sağlıyor.

Borçka Türkiye’de ilk karantinaya alınan ilçe olarak hafızalardaki yerini alsa da, Borçka Halkı karantina kurallarına uyuyor ve 14 günlük karantina başarılı bir şekilde devam ediyor. Bunda Borçka Halkının duyarlılığı kadar gerek sağlık çalışanları, gerek Borçka Kaymakamlığı gerek güvenlik kolluklarının aldığı tedbirler, gerekse Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan’ın Borçka halkına yönelik zaman zaman basın açıklamaları, bilgilendirme, sanal ortamda sosyal aktiviteler ve maske yapımı gibi çalışımalar da etkili oluyor.

Karantina süreci ve coronavirüs ile ilgili 1 aydır yapılan mücadeleye değinen Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan; “Borçka Halkının gösterdiği dikkat ve sabrından dolayı teşekkür ediyoruz. Bu süreç içinde emniyet tedbirleri kapsamında görev alan emniyet çalışanlarımıza, fedakârca çalışan sağlık çalışanlarımıza ve çalışarak Borçka halkına hizmet eden açık olması gereken işyerleri ve esnaflarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Orhan; “Belediye olarak halkımıza bedava dağıtılmak üzere maske yapımına başladık. Biz önceleri 1000 maske hedefliyorduk ama talebe göre yapmaya devam edeceğiz, terzilerde yardımcı olacak. Maskelerimizin imalatı şöyle oluyor; Maske malzemeleri ve bezini belediye karşılıyor. Gönüllü insanlarımız bunları üretiyor. Burada amaç dayanışmayı da örgütlemek ve onların ne kadar değerli olduklarını vurgulamak. Bu çalışmayı Kadın meclis üyemizin öncülüğünde yapıyoruz. Burada parti de katkı sunuyor. Kendi imalatımız maskeleri halka ücretsiz dağıtıp toplum yararını hedefliyoruz. Ayrıca Borçka’da Sağlık malzemesi diken bir atölyede bu süreçte destek olabileceğini söyledi bizde ondan faydalanıp dayanışmamızı çoğaltacağız. Borçka’da ve bir çok yerde karantina olsun tedbirler olsun olumlu karşılandı. Her şeyi devletten beklemek, hiçbir şey yapmamak doğru değildir. Biz ne yapabiliriz, diyerek elimizi taşın altına koymak zorundayız. Bu toplumsal ve hepimizi ilgilendiren sorun ve önemli bir süreç. Bu corona’ya karşı toplumsal bir seferberlik ruhudur. Bu zor süreci dayanışma ruhu ile çözeceğiz. Dayanışmayı daha da büyütüyoruz birçok CHP’li belediyelerle ve il dışında yaşayan Borçkalı dostlarla da dayanışma sergiliyoruz ve halkımızın bu süreçteki talepleri karşılıyoruz” diye beyan etti.

SOSYAL MEDYA VE İNSTAGRAM KONSERLERİYLE BORÇKA 
HALKINA MORAL VERİYORUZ

Bu arada sosyal aktiviteler düşünüyoruz. Bu zor süreç içinde moralimizi en üst seviyede tutmalıyız. Sosyal konserler yapıyoruz, bu konserler halkımızda çok fazla ilgi gördü. Bugüne kadar birçok ünlü sanatçılarımız Borçka halkıyla buluştu. En son Erdal Erzincan konseri yapıldı. Tabi diğer sanatçılarımız gibi usta sanatçı Erdal Erzincan’da çok çok ilgi gördü ve yarım saatte on binin üzerinde izleyici kitlesine ulaştık. Önümüzdeki hafta Ayşegül Koliva, Onur Akın var bu isimleri de çoğaltıyoruz. Bu sanatçılarımız tamamen gönüllü olarak bu etkinliğimize katılıyor. Bundan dolayı ben Borçka Belediyesi ve Borçka Halkı adına sanatçılarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Sanatçılarımıza tanınmış diğer konserlerle sabırla evlerinde bekleyen evde insanları biraz olsun stresten ve kaygıdan uzaklaştırmaya çalışıyoruz” dedi.

Başkan Orhan son olarak; “Evde kalın, biz bu salgını defedeceğiz. Salgın nedeniyle hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, tedavi görenlere geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum. Bu girdaptan hepimiz birlikte çıkacağız. Bir teşekkürümüz de yerel ve ulusal basın mensuplarına olacak. Gerçek, güzel haberlerle, kamuoyunu bilgilendiren, bizim yaptığımız çalışmaları halka aktaran, bize bu imkanı veren basın mensubu arkadaşlarımıza da bir alkış gelsin diyor, teşekkür ediyorum” dedi. – BÜLENT ATASERT

Bu haber 4.040 kez okundu.