BELEDİYE BAŞKANI ORHAN, İLÇEDEKİ BASIN MENSUPLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

                Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan İlçede bulunan Ulusal, Yerel ve Sosyal Medya Temsilcileri ile 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısı ile bir araya geldi.

                10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Borçka ilçesinde gazetecilik yapan Borçka’nın tanıtım ve haberlerinde emeği geçenlere teşekkür ederim. Gazetecilerin özgür ve doğrudan yana haber yapan kamuoyunu bilgilendiren toplumun çok önemli görevini büyük bir özveriyle yerine getirdiğini söyledi.

            Başkan Orhan’dan 61 Yıllık Gazetecilik Yapan Tahsin Atasert’e onur plaketi

Belediye Başkanı Ercan Orhan tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle mesleğinde 61 yılını kutlayan Artvin’in en kıdemli gazetecisi 75 yaşındaki Tahsin Atasert’e ve Borçka ilçesinde gazetecilik yapan Borçka’nın tanıtım ve haberlerinde emeği geçen Ulusal, Yerel ve Sosyal Medya Temsilcilerine paket verdi.

Başkanın onur konuğu ise mesleğinde 61 yılını icra eden Tahsin Atasert oldu

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan; “Tahsin Atasert ağabeyimiz gazetecilik mesleğinde Artvin’in şu an en kıdemli gazetecisi 61 yıllık bir meslek erbabı. Kendisine bu plaketi vermekten onur duyuyorum. Çünkü bugüne kadar gazeteciliği her koşulda yaparak çok önemli bir hizmet sunmuştur. 7 MART Gazetesi ayrıca İlçemizin Kurtuluş adı 1956’dan beri Borçka’da aralıksız yayın yapan yerel bir gazete, çocukları da hem yerelde hem de ulusal kanallarda haber yapmalarını devam ettiriyor. Borçka’da Medya sektöründe çalışan arkadaşlarımızda var . Ben hepsine ayrı ayrı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

75 yaşındaki 61 yıllık Duayen Gazeteci Tahsin Atasert; “1960 yılında göreve başladım gazetecilikte 61 yıl içindeyim çalışan gazeteciler günü nedeniyle Belediye başkanımız Ercan Orhan bu güzel davranışından dolayı teşekkür ediyorum sağ olsun” dedi.

Daha sora 7 MART Gazete ve Matbaasında gazetecilerle sohbet eden 61 yıllık duayen gazeteci 75 yaşında ki Tahsin Atasert; “Ben gazeteciliğe 1960 yılında başladım, askere gitmemiştim henüz çok gençtim, askerde de Matbaa bölümünde görev yaptım 7 MART Gazetesi 1956 yılında Hasan Çelebi tarafından kurulmuş. Gazeteyi Borçka’nın önemli insanı, şair, yazar hukukçu Hasan Çelebi’den 1975 yılında aldım, o tarihten beri de bendedir. Bakın Hasan Çelebi 1970’lerin başında gazetelerin birleşmesini savunuyordu. Onun ne kadar ileri görüşlü olduğunu bugün daha iyi anlıyoruz, gazeteler şimdi birleşmeye çalışıyorlar. Artvin’de gazeteler birleşti ve doğruyu yaptılar. Gazetecilik zor bir işidir, alın teri vardır, emek vardır. Ben 7 MART Gazetesini 1 sayı çıkarmasam hasta olurum, 65 yıldır aralıksız çıkan gazetemiz bizim ve okuyucularımızın onurudur. Eskiden gazetecilik daha çok zordu harfleri tek tek diziyorduk. 6 Punto kurşun harflerle tek tek kasalardan dizip gazeteyi o şekilde çıkartırdık. Bazen ince puntoları göz görmezdi, şimdi gazetecilik daha kolaylaştı ama buna karşın masrafları çok fazla oldu. Ne olursa olsun gazetecilik devam edecektir, bugün buraya gelerek beni onurlandırdınız için Hepinize çok teşekkür ederek, medya sektöründe çalışanlarımızın gazeteciler günümüzü ben de kutluyor, hepinize başarılı haberler yapmanızı diliyorum” dedi. – BÜLENT ATASERT