Belediye Başkanı Orhan; Çalışmalar Hakkında Bilgilendirmelerde Bulundu

            Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, alt yapı ve diğer çalışmalar hakkında yazılı bilgilendirmelerde bulundu.

            Başkan Orhan yaptığı açıklamada; “Bildiğiniz üzere altyapı çalışmaları Borçka’mızda başladı ve devam ediyor. Nerelerde devam ediyor:

            1- Kameni bölgesi su alma yapısı 2500 m çelik boru döşemesi, ayrıca paket arıtma yapımı,

            2- Yeniyol mahallesi devam eden altyapı çalışması,

            3- Gündoğdu mahallesi su deposunun yeniden yapımı.

Gündoğdu mahallesinde yarım kalan iş bitirilecek, Aksu mahallesinde yarım kalan iş bitirilecek, Devlet hastanesi üst kısmı bitirilip şehir merkezine girilecek.

Bütün bu çalışmaların yapılmasının nedeni alt yapının çok kötü durumda olmasındandır. Bu çalışmalar yapılırken zaman zaman eksiklikler olabiliyor borular çalışmalar sırasında patlayabilmekte ya da mukavemeti kalmadığı için su kaçakları oluşmakta ve bu kaçakları bulabilmekte bile çok zorluk çekilmekte günlerimizi bile almaktadır. Ekiplerimiz gece yarılarına kadar çalışıp halkımızı mağdur etmemek için azami gayret gösterilmektedir. Kaldı ki bu gece saat gecenin 24.00 ünden sonra arıza giderilip sular verilmiştir. Bu saate kadar bende çalışmalara bire bir refakat etmişim ve çalışanlarımız ellerinden geldiğince çaba sarf ettikleri görülmüştür. Çalışma yapılan mahallelerde özellikle su kesintileri yapmak zorunluluğu doğmaktadır.

            Bizler geldiğimizde su arıtma tesisini revize ederek suyun bulanık akmasını önledik ve artık musluklarımızdan bulanık su akmaması için çaba sarf ettik. Kendim ve ailem musluklarımızdan akan suyu gönül rahatlığı ile içmekteyiz.

Sevgili Borçkalılar bu zorlu coğrafyada bu süreci başka türlü atlatmamız olası değil sizlerden sabır anlayış ve özveri bekliyorum,

            Bu süreç İller bankasının belirlediği sürede yani 600 (altıyüz) günde bitirilmesi planlanmış bu sürede bitimi için de yüklenici firma gayretle çalışmaktadır.

            Belediyemiz ve İller bankası tarafından da sürekli kontroller yapılmakta eksikliklere anında müdahale edilmektedir. Bu zorlu süreçte bizlere göstermiş olduğunuz anlayış ve özveriden dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Her güzel çalışma Borçka’mız için.  Her birinize çoluğunuz çocuğunuzla sağlık dolu mutlu günler diliyorum” dedi. – FATMA KÜÇÜK ATASERT

Bu haber 4.120 kez okundu.