BAŞKAN KOCATEPE GAZETECİLERE PROJELERİ GEZDİRDİ

 

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, iletişim faaliyetleri kapsamında her hafta bir gün Siyasi partilere, STKlara, muhtarlara, gazetecilere ve vatandaşlara biten ve yapımı devam eden hizmetleri gezdirerek bilgi veriyor.

Hizmet bilgilendirme gezi programı kapsamında Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin’de görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcilerini gezdirerek Artvin Belediyesince 4 yıl içerisinde yapılan hizmetleri yerinde tanıttı. Gezi programına Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan’ın yanı sıra basın mensupları ile Artvin Belediye Başkan Yardımcıları Erkan Yazan ve Aydemir Akköy’ünde eşlik etti. Proje yoğunluğu sebebiyle tamamlanan ve yapılmakta olan projelerin bir bölümü program kapsamında gezilirken, programda gazeteciler sırasıyla, İtfaiye Binası, 7 Mart- Elit Park Bağlantı Yolu, Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi, Cezaevi- Yeni Mahalle arası bağlantı yolu, Hanımlar Lokali, Şefkat Eli Mağazası, Çocuk Oyun Parkları, Seyir Terasları, yürüyüş yolları, Hastane virajı büfeler, Seyir Terası, Kültür Sokağı, Engelsiz Yaşam ve Kültür Merkezi, Yürüyen Merdivenler, Semt Pazarı, Halk Oyunları Heykeli, ve Dere Mahallesi yol genişletme çalışmalarını gezdirerek projelerin son durumları ve amaçları hakkında detaylı bilgi edindi.

Birçok projenin tamamlanarak hizmete açıldığını fakat resmi açılışlarının yapılmadığını belirtken Başkan Kocatepe, resmi açılışların Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayip Erdoğan’ın katılacağı törenle yapılacağını söyledi. Başkan Kocatepe gezdirilen hizmetlere ilişkin bilgilendirmede bulunurken; “İTFAİYE HİZMET BİNASI- İtfaiye binasının yapımı tamamlanarak hizmete açıldı. Sponsor aracılığı ile yaptırıldı. İçerisinde kapalı garajı, yatakhanesi, deposu, idari ofisi, kafeteryası bulunuyor. 7 MART – ELİT PARK BAĞLANTI YOLU- 36 metre uzunluğunda 3 metre genişlik ve 3 metre yüksekliği olan Menfez tamamlanmıştır. Tamamlanmış olan menfezin üzerine 7 metrelik taşıt yolu yapılabilmesi için dolgu çalışmaları devam etmektedir. Maliyeti KDV Dâhil 300.000 TL. HAYVAN BAKIM REHABİLİTASYON MERKEZİ- Hayvan Bakım Evi 50 hayvan kapasitelidir. Bakım evi içerisinde karantina ünitesi, ameliyathane, yavrulu bakım ünitesi ve idari binadan oluşmaktadır. Proje tamamlanarak hizmete açıldı. Proje ihale bedeli 1.688.000,00 TL (KDV Hariç), CEZAEVİ – YENİ MAHALLE BAĞLANTI YOLU-3 Km uzunluğunda 12 metre genişliğinde yeşil yol projesi kapsamında yapılmaktadır. Taş Duvar çalışmaları tamamlandı. Kaldırım ve korkuluk çalışmaları devam etmektedir. Proje içerisinde DSİ tarafından yapılacak olan 90 metre uzunluğunda köprü DSİ ek yatırım alınmış ihalesi yapılacaktır. Söz konusu 3 km’lik yolunun kanalizasyon hattı Başkanlığımız tarafından tamamlanmıştır. Proje bedeli 5.500.000,00 TL (KDV Hariç). HANIMLAR LOKALİ – ŞEFKAT ELİ. Hanımlar Lokali sosyal aktivite ve eğitim çalışmalarının hanımlara yönelik faaliyetler gerçekleştiriliyor.  Şefkat eli mağazamızla yardıma muhtaç vatandaşlarımıza kıyafet, ayakkabı, kumanya yardımı yapılmaktadır. YENİ MAHALLE PARKLAR – SEYİR TERASLARI VE YÜRÜYÜŞ

ENGELSİZ YAŞAM KÜLTÜR SANAT MERKEZİ: Artvin Belediyesinin Sosyal Belediyecilik anlayışı ile hizmete açtığı Engelsiz Yaşam Kültür Sanat Merkezinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü usta öğreticileri tarafından kurslar veriliyor. Artvin’de engelli bireyler ve ev hanımları Artvin Engelsiz Yaşam Kültür Sanat Merkezinde ürettikleri bir birinden güzel ve değişik turistik hediyelik eşyalarla hem boş zamanlarını değerlendiriyor hem de aile ekonomilerine katkı sağlıyor.

Merkezimizde yapılan çalışmalarla turizm kenti olma hedefiyle ciddi atılımlar yapan Artvin’de, yıllardır eksikliği hissedilen hediyelik eşya üretimi noktasındaki eksiklikte büyük ölçüde gideriliyor. HASTAHANE VİRAJI BÜFELER – SEYİR TERASI. Hastane virajında 5 dükkân inşa ettik. Dükkânların Maliyeti 200.000 TL. Vatandaşlarımızın şehrimizi izleyebilmesi için seyir terasları yaptık. KÜLTÜR SOKAĞI. Hürriyet Caddesinde 380 metre uzunluğunda ortalama 10 metre genişliğinde. Kültür Sokağı projesi kapsamında hürriyet caddesinde 30 bina olup bunların 7 tanesi de tarihi eser niteliğindedir. Yaklaşık 9000m2 bina dış cephe kaplaması, 3800m2 de zemin taşı ve kaldırım taraklarında yağmur olukları yapıldı. Caddede bulunan iş yerleri tabelaları tek konsepte yeniden dizayn edildi. Kent mobilyaları ile donatılan cadde de 80 adet ağaç 100 adet aydınlatma direği 30 adet çöp kovası 50 adet çiçeklik ve 50 adet bank konuldu. Kültür Sokağı toplam da 1 milyon 944 bin TL mal oldu. YÜRÜYEN MERDİVENLER-Yürüyen merdivenler ile cadde değişiminde ulaşımının konforu arttı. YÜRÜYEN MERDİVENLER. Yürüyen merdivenler ile cadde değişiminde ulaşımının konforu arttı. Cumhuriyet caddesi ile Kültür Sokağı arası hizmete açıldı. Yürüyen Merdivenler 2 Etaptan oluşmaktadır. 1. etapta 3 adet merdiven bulunmaktadır. Bunların 2 tanesi 12 metre 1 tanesi 9 metre uzunluğunda olup basamak genişliği 1 metredir. Yan tarafında da 1 metre 20 cm genişliğinde beton merdiven bulunmaktadır. Etabın Maliyeti 1.000.000 TL. YÜRÜYEN MERDİVEN 2. ETAP. Kültür Sokak ile Şehit Dursun Acar Caddesi arası yürüyen merdivenler konuldu. 2 iniş 2 çıkış olmak üzere toplam 44 metreden oluşuyor. 4 adet merdiven bulunmaktadır. Bunların 2 tanesi 12 metre 2 tanesi 9 metre uzunluğunda olup 80 cm basamak genişliği 80 cm’dir. Merdivenlerin yan tarafında ortalama 2 metre genişliğinde betonarme merdiven bulunmaktadır. Maliyeti 1,500.000 TL’dir” dedi.

         Artvin’de Dört Dörtlük Bir İtfaiye Binası

Basın mensuplarını gezdirirken en büyük ilgi yeni itfaiye müdürlüğü hizmet binası çekti. Burada gazetecilere yeni hizmet binasını tanıtan Başkan Kocatepe, Artvin’e yakışır, modern ve ihtiyaçların tümüne cevap verebilecek teknik ve araç donanımına sahip bir itfaiye merkezine ilimizi kavuşturduklarını ifade etti. İtfaiye Müdürlüğü gezisi tamamlanırken, birde tatbikat yaptırıldı. Gelen bir ihbar telefonu üzerine itfaiye çalışanları yaklaşık 2 dakika içerisinde hazırlanarak yola çıkmaları tatbikat eşliğinde gösterilmiş oldu.

İtfaiye binası gezisinin ardından 7 Mart İlkokulu’nda yaptırılan kauçuk zemini basın mensuplarına gösteren Başkan Mehmet Kocatepe’ye çocukların ilgisi büyük oldu. Çocuklar Başkan Kocatepe’nin etrafını sararak ondan imza almak için adeta yarışırken, başkan Kocatepe’de çocukların ilgisini boş çevirmeyerek onlara imza dağıttı. Başkan Kocatepe, ardından okul bahçesine yapılan ve henüz tamamlanmayan oyun parkının önünde de çocuklarla günün anısına fotoğraf çekinmeyi ihmal etmedi.

Yaklaşık 2 saat süren gezi sonrasında Başkan Kocatepe, basın mensuplarına akşam yemeği verdi. Artvin Atatepe’de Belediye tarafından işletilen restoranda yenilen akşam yemeğinde basın mensupları ile sohbet eden Başkan Kocatepe, geziye katılan gazetecilere de hediyeler verdi.

Programın sonunda Başkan Kocatepe, Gazeteci Yazar Tolga Gül ile sosyal medya üzerinden canlı yayında Artvin halkı ile buluşarak Artvin Belediyesi’nin icraatlarını Artvin halkına da anlatma fırsatı buldu.

ÇP

  

Bu haber 925 kez okundu.