Başkan Atan, Camiler ve Din Görevlileri ile sofrada buluştu

 

Borçka  Belediye Başkanı Aslan Atan, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla imam ve müezzinlere yemek verdi.

Belediye İsmet Acar Turist Aktarma Merkezi Salonu’nda düzenlenen yemeğe, Belediye Başkanı Aslan Atan, yardımcısı  Muhammet Gün, Sosyal Hizmetler Müdür Halım Odabaş

İlçe Müftüsü İlçe ve köylerinde görev yapan cami imamları, müezzinler katıldı.
İlçe Müftusu, Yeni Yol Mahallesinde Belediye tarafından yaptırılması planlanan cami ve yemek için  düzenlediği bu yemek ve onurlu davranıştan dolayı teşekkür ediyoruz. Din adamlarımızı anmak için düzenlenen bu tür merasimler bir nevi hizmet noktasında görevlerini daha iyi yapmalarını sağlamaktadır. Allah kendisinden razı olsun ve kendisini muvaffak etsin” dedi.
Başkan Atan ise, ”Cami ve mescitlerin toplum için önemli mekanlar arasında yer aldığını belirterek, “Din görevlileri toplumumuzda ve nezrimizde çok kıymetli insanlardır. Toplumumuzda din görevlilerinin ayrı bir yeri ayrı bir ehemmiyeti olduğu aşikardır. Bu da bizleri ziyadesiyle sevindiriyor. İnsanlar dünyaya geldiğinde kulağına ezanı okuyan, ölümünde ise yine ölüm işlemlerini yapan din görevlilerimizdir, imamlarımızdır. Allah sizlerden razı olsun. Sizlerle birlikte burada olmak bizim için büyük bir onurdur. Bizleri kırmayıp davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyor, Bizde kamu görevi yaptığımız ilçede arsa ve sponsorunu bulduğumuz cami yaptırımı için kolumuzu sıvadık inşallah kısa sürede tamamlayıp ibadette açarız ifadeleri ile ilçede yapılan hizmetlerin bir kısmını özetledi.

Haber Kaynağı: Ziya Akyıldız