Basın Bayramında 60. Yılı Aşanlar

 

Artvin Genelinde görev yapan basın mensupları, Basın Bayramında 60 yılını tamamlayan yerel gazeteci ile damgasını vurdu.

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası tarafından gazetecilere tahsis edilen ofiste bir araya gelen AFGAT Gazeteciler Derneği, burada yapılan kutlama ardından, Valilik ve Belediye kabulü ile başlayan kutlama ilçelerde devam etti.

Borçka İlçesinde Belediye Basın Ofisini ziyaret eden Belediye Başkanı Aslan Atan ile AK Parti İlçe Başkanı Şükrü Ertürk ile Kadın Kolları Başkanı ve yönetimi, gazetecinin İle ve İlçeye uzun yıllar yapmış olduğu haberleri ile tanıtım için teşekkür ederek kutladı.

Ziyaretlerin en sonunda ise Borçka İlçesinde 62 yıldır aralıksız yayın hayatını sürdüren 7 MART Gazetesini ziyarette bulunan AK Parti İlçe Başkanı Şükrü Ertürk ve yönetim kurulu üyeleri tarafından; “dile kolay yarım asırdır ilçemizde aralıksız yayın hayatını mesai merfumu gözetmeksizin kamu ve halk yararına yapıcı ve güzel haberlerinden dolayı kendilerini tebrik ediyor ve bundan sonraki haberlerinde de başarılar dileyerek sohbet esnasında 1975 yılına ait gazete arşivindeki haberleri incelediler.

Ziyarette 7 MART Gazetesi İmtiyaz Sahibi Tahsin Atasert ise; “7 MART Gazetemizin Borçka’nın Kurtuluşu olan 7 Mart’tan esinlenerek ilk sahibi olan merhum Hasan Çelebi tarafından 20 Ekşim 1956 yılında ilk yayın hayatına başlanmış olup ben ise 3 sahibi olarak Temmuz 1975 yılından bu yana aralıksız ve kesintisiz yayın hayatımızı sürdürmekteyiz. Gazeteyi Temmuz 1975 yılında devraldığımız o zaman ilan haklarımız çok iyi, yerel gazetelere ilgi çok yoğundu, şimdilerde ise teknolojinin vermiş olduğu hem nimet hemde götürüsü fazla olduğundan dolayı Türkiye çapında olduğu gibi yerel gazete sahiplerinin ekonomik ve ilan haklarının günümüz şartlarında KİK’nun kanun değişikliğinden sonra nerdeyse yıl sonunda -%30 zararına gazetelerimizi çıkartmaya çalışıyoruz, bu zarar nereye kadar devam eder bilemiyoruz. Bizler Yasama, Yürütme ve Yargıdan sonra 4. Güç olarak kamunun ve halkın adeta aynası idik, taki ilan haklarımızın birçoğu elimizden alınıncaya dek. İnşallah bu şekilde devam edilmez ve bizler bir an önce ilan haklarımızın bizlere karşı daha iyi iyileştirilmesi yönünde beklentilerimizin olduğunu” ifade eden Tahsin Atasert yaklaşık 56 yıldır bu mesleği yürütmekteyim, ömrümüzün yettiği kadarda çocuklarımız hatta torunlarımıza da intikal etmesini diliyor ve 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını tebrik ediyorum” diye ifade etti.

Haber: Gökhan Özçelik

Bu haber 258 kez okundu.