BASIN AÇIKLAMASI

Sevgili Borçkalı hemşerilerimiz;

İnsanlık tarihi boyunca her dönem salgın hastalıklar ve tıbbi felaketler geçirmiş olup 2009 yılında domuz gribi, 2014’de ebola, 2016’da zika virüsüyle yüzleşmiş bu kez korona virüsü veya covit-19 hastalığı olarak bilinen 2019 Aralık ayında Çin’in Wuhan şehrinde tespit edilerek tüm dünyaya yayılan tehlikeli ve ölümcül bir virüsle karşı karşıyayız.

Sevgili Borçkalı hemşerilerimiz;

Bu virüs pek çok insanın farkında olmadan virüse maruz kalması ve yine farkında olmadan başkalarına bulaşmasıyla yayılmaktadır, sağlıklı insanlar hastalığı rahatça atlatırken bir hastalığı olan, bağışıklık sistemi zayıf kişiler ölümcül sonuçlarla karşı karşıya kalabilir, henüz aşısı ve kesin tedavisi de olmayan bu hastalıktan korunma yolu virüsün bulaşmasını engellemektir.

Gerek ilçe Kaymakamlığımızca, gerekse Belediye Başkanlığımızca yapılan ikaz anonsları ve basın açıklamaları ile uygulanan tedbirler hem kendimizin hem de ilçemizde yaşayan dost, arkadaş, ana, baba, kardeş, oğul ve tüm hemşerilerimizin sağlığını koruma amaçlıdır hiç kimse keyfi davranış, bencillik ve özensizliği sebebiyle tüm Borçkalı hemşerilerimizin sağlığını tehlikeye atma hakkına sahip değildir.

Bu nedenle ilçemizde 02.04.2020 tarihi saat 24:00 itibariyle ve 15 gün süreyle uygulanan karantina süre ve şartlarına riayet etmeleri, hiçbir hemşerimizin mecbur olmadıkça evlerinden çıkmamaları, kimseyle temas etmemeleri, işlerine giden arkadaşlarımızın hemen evlerine dönmeleri kapıdan girer girmez kimseyle temas etmeden ellerini yüzünü sabunla yıkamalıdır.

Sevgili Borçkalı hemşerilerimiz; bizler önce insan diyen bir medeniyetin, insanı yaşat ki devlet yaşasın diyen bir kültürün mensuplarıyız.

Bunun için İlçe Kaymakamlığımızca ve Belediye Başkanlığımızca alınan tedbirler ilçe halkımızın hayatını ve geleceğini korumaya yönelik olup;

Hep birlikte;

Borçka evde kal, Köyde kal sloganıyla birbirimizi korumak görevimiz olmalıdır acil ihtiyaçlarımız dışında da bir süre dışarı çıkmamak virüsün yayılmasını engelleyecektir.

TÜM BORÇKALI HEMŞEHRİLERİMİZE SAĞLIKLI GÜNLER DİLİYORUZ.

Vehbi YILMAZ                                                         Recep ÇIRAK

CHP Borçka İlçe Başkanı                                         İYİ Parti Borçka İlçe Başkanı

Bu haber 1.673 kez okundu.