BAL’dan Hamsi Şenliği

            Borçka Anadolu Lisesinin yapmış olduğu Hamsi Şenliği büyük ilgi gördü.

            Borçka’da bir ilki gerçekleştiren Borçka Anadolu Lisesi Müdürlüğü, Okul Aile Birliği Başkanlığı ve esnaf işbirliğinde Hamsi Şenliği düzenlendi.

            Okul Bahçesinde düzenlenen şenliğe Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, kurum amir ve müdürleri, askeri erkan, okul müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, muhtarlar, veliler, öğretmenler ve öğrenciler eşliğinde yöresel folklor, müzik ve eğlence eşliğinde yapıldı.

             Etkinliğe katılan Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker ve Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, ocak başına geçerek ekmek arası hamsi ikramına yardım etti.

            Borçka Anadolu Lisesi Müdürü Uğur Murat Özmen, “ilk kez düzenledikleri etkinliği geleneksel hale getireceklerini, bu etkinliği daha önce yapacaktık ama hamsiye kar suyunun inmesini bekledik. Hamsiye kar suyu değince daha lezzetli oluyor. Güzel bir etkinlik oldu. Protokol üyelerimiz, velilerimiz, öğrencilerimiz bir arada sıcak, güzel bir ortam oluştu” dedi.

Okul Aile Birliği Başkanı Bülent Atasert, “Okulumuzdaki etkinliğe yaklaşık bin kişinin katıldığını, katılımcılara esnaf arkadaşlarımızın sponsorluğu eşliğinde yarım ton hamsi, sarma, el yapımı helva ikram edildiğini, okul yönetimi ve okul aile birliğimizin organizasyonunda, sınavlar öncesi öğrencilerin motivasyonunu artırmak, öğretmen, veli ve öğrenci kaynaşmasını sağlamak amacıyla hamsi şenliğinde çok güzel eğlencenin yaşandığını bir sonraki zamanlarda bu ve buna benzer etkinliklerin yapılabileceğini, bu organizasyonda emeği geçen bayan velilerimizin, okul çalışan tüm personelin, öğretmenlerin ve diğer vatandaşlarımızın yardımlarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı ve öğrenci velisi Elif Gül ise “birlik ve beraberlik ortamı içerisinde çocuklara motivasyon sağlamak için böyle bir etkinlik düzenlendiklerini” söyledi.

Öğrenciler de okullarında ilk kez düzenlenen hamsi şenliğinden duydukları memnuniyeti dile getirmelerinin ardından şarkılar ve türkülerin söylendiği, horonların oynandığı, çeşitli yarışma ve renkli görüntülerin ardından şenlik sona erdirildi.

Haber: Fatma Küçük Atasert

Bu haber 1.102 kez okundu.