Bakan Turhan, Başkan Atan’ı ziyaret etti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan’ı ziyaret etti.

Bakan Turhan’ı, Borçka Belediye Başkanlığı önünde Kaymakam Hasan Hüsnü Türker, Belediye Başkanı Aslan Atan, Başkan Yardımcısı Ziya Şan, Birim amirleri ve zabıta ekipleri, AK Parti İlçe Başkanı Şükrü Ertürk ve yönetimi, Gençlik Kolları, Başkanı Emre Atan ve yönetimi, Kadın Kolları Başkanı Hanife Türk ve yönetimi ve vatandaşlar karşıladı.

Ziyarette Artvin Valisi Yılmaz Doruk, AK Parti Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, AK Parti İl Başkanı Av. Şenol Alpaslan ile beraberindekiler hazır bulundu.

Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, 5 yıl boyunca Borçka belediyenin yaptığı icraatları anlatan kitapçığı Bakan Turhan’a sundu. Bakan Cahit Turhan, icraatları detaylıca inceledi.

Başkan Atan, Borçka’nın önemli projelerinden biri olan yeni şehir giriş köprüsü, üst geçit projesine ve şehir girişinde yapılan devasa duvarlara vermiş oldukları desteklerden dolayı da teşekkürlerini iletti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan yaptığı açıklamada Artvin ve ilçelerinde  belediyecilik alanında çok büyük hizmetlerin yapıldığını belirterek bu hizmetlerin yeni dönemde de devam etmesi temennisinde bulundu.

Bakan Turhan; “Yaşam kalitesinin artması belediyecilik hizmetleriyle yakından ilgilidir. Belediye insanların yaşadığı ortamların daha temiz olması için gerek alt yapı gerek üst yapı çalışmaları, eğitim hizmetleri, kültür hizmetler çağdaş belediyecilik çalışmalarının önünde geliyor yaparak insanları mutlu eden bir kurumdur.

Ülkemizin çoğu yerinde alt yapı işlemleri tamamlandı diye biliriz yeni yerleşim yerlerindeki yapılaşmayla birlikte alt yapı sorunları da çözülüyor.

Belediyelerimiz sorumluluk alanları içerisinde çevreye daha duyarlı temiz sıhhatli olması için yeşil alan çevre projelerine önem veriyorlar. Artvin’imizin her tarafı yeşil ama şehirde insanların oturabileceği parklar yapmak, daha güvenli bir yaşam ortamı oluşturmak belediyecilik hizmetlerimizin önünde geliyor. Sağlıklı ve sosyal hizmetler bakımında da yapılacak olan hizmetler çağımızın gerektirdiğini önemli hizmetlerden birini oluşturuyor.

Basına kapalı yapılan sohbet sonrası yörenin en kaliteli bal tattırılıp hediye edildikten sonra ilerleyen sohbet, 5 yıl içerisinde özellikle yeni yolların açılmasında çevre temizliğin alt  yapı, İçme suyu  ve genel hizmetlerin yapılmasında aldığım bilgiler beni memnun etmiştir. Bundan sonrada Başkan Atan’ın hizmetlerinin daim ve devam etmesini diliyorum. Kendisini tebrik ediyorum çalışmalarının gayretli azimli olmasını diliyoruz.

Önümüzde ki yerel seçimde halkımız belediye başkanlarını encümen azalarını, muhtarlarını seçecek ve onlara sorumlu oldukları görevleri yapması için yetki verecek. Bizde yerel iktidarımızda Sayın Cumhurbaşkanımızın belediyecilikten gelen iktidara yürüyen bir parti olmamız nedeniyle en güçlü yönümüz yerel yönetimler oldu. İktidara geldikten sonra millete hizmet alanında yaptığı hizmetlerle halkın gönlünde edindiği teveccühle takdirle 15 yıldır yetki alıyoruz. Bu yetkiyi sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde belirlediği politikalar doğrultusunda ülkemize, milletimize hizmet etme gayreti içerisindeyiz” dedi.

Daha sonra Bakan Turhan ve beraberindeki heyet akşamın geç saatlerinde ilçeden ayrıldılar. – Z.A.

932 Görüntüleme