Bakan Süleyman Soylu Yusufeli’nde

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu beraberinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ile Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Metin Oktay’la sel felaketi yaşanan Yusufeli ilçesinde incelemelerde bulundu. Ayrıca sel felaketinde hayatını kaybeden aynı aileden Mustafa, Müşerref ve Salih Sönmez’in cenaze törenlerine katıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, beraberindeki heyetle birlikte Yusufeli Erzurum karayolu ve Yusufeli Barajı şantiye alanında 12 Temmuz Pazar günü akşam saatlerinde meydana gelen sel ve heyelan bölgesinde incelemelerde bulunarak yapılan çalışmalar hakkında Artvin Valisi Yılmaz Doruk’tan bilgi aldı. İncelemelerden sonra heyet selde hayatını kaybeden Sönmez ailesinin cenaze namazına katılmak için Demirkent (Erkinis) köyüne hareket etti. 

İncelemeler esnasında ve Cenaze namazında Bakan Süleyman Soylu’ya Artvin Valisi Yılmaz Doruk’un yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı  Metin Oktay, AK Parti Artvin Milletvekili E. Erkan Balta, AK Parti Artvin İl Başkanı Fatih Tahtalı, AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin ve protokol üyeleri eşlik etti.

Bu haber 27.177 kez okundu.