Baba Hasan Davet, Ailesi İçin Yetkililerden Akülü Araç İstiyor

 

Artvin’in Borçka ilçesi Yeniyol Mahallesinde oturan Baba Hasan davet eşi ve kızı için yaşamlarını daha rahat sürdürebilmesi için yetkililerden akülü araç talep etti.

İlçenin Yeniyol Mahallesinde ikamet eden baba Hasan Davet, bedensel engelli 6 yaşındaki kızı Meryem Davet ile eşi Fadime Davet için kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor. 6 Yaşındaki bedensel engelli kızı Meryem evde sıkıldığını ve dışarı çıkmak istediğini ancak bunu yapamadığını söyleyen baba Hasan Davet, Akülü araç olduğu zaman daha rahat bir şekilde istediği yere gidebileceğini belirten işsiz ve çaresiz baba, yetkililerin sesini duymasını istedi.

6 yaşındaki bedensel engelli Meryem ve eşim Fadime işitme ve yürüme engellisi ve kendim ise gözlerimin biri takma ve görme kaybım var, kızım ve eşim evde durmak istemiyor, çıkıp gezmek istiyorlar. Ancak bu pek mümkün olmuyor, en azından akülü araç olsa kimsenin yardımına ihtiyaç duymam. Kızımın tedavisi maddi imkansızlıklar sebebiyle kızımın tedavisini sürdüremiyoruz, bari akülü araç için Artvin Valisinden, Milletvekillerimizden ve Kaymakamımdan hiç olmasa akülü araç olmasını çok isterdim, yetkililerden yardım bekliyoruz” diyerek talepte bulundu.

Anne Fadime Davet ise, “Maddi durumlarının iyi olmadığını ve engelli çocuğu için hayırsever vatandaşlardan yardım beklediğini” söyledi.

Haber: Bülent Atasert

Baba Hasan Davet, Ailesi İçin Yetkililerden Akülü Araç İstiyor 4 Baba Hasan Davet, Ailesi İçin Yetkililerden Akülü Araç İstiyor Baba Hasan Davet, Ailesi İçin Yetkililerden Akülü Araç İstiyor 1 Baba Hasan Davet, Ailesi İçin Yetkililerden Akülü Araç İstiyor 2

Bir Cevap Yazın