B.İ.K. Artvin ve İlçelerdeki Yerel Gazete Yetkilileri İle Toplantı Yaptı

            Basın İlan Kurumu Artvin ve İlçelerde bulunan Yerel Gazete yetkilileri ile Zoom üzerinden toplantı gerçekleştirdi.

            Basın İlan Kurumu internet üzerinden yapılan toplantı da yerel gazetelere uyması gereken kurallardan bahsetti.

Yerel gazetelerin Basın İlan Kurumu’na bağlanmasından sonra gazetelerin uyması gereken kurallar da değişti. Gazetelerde haberciliği ön plana çıkarmayı amaçlayan Basın İlan Kurumu bunun için muhabir haberlerine gazetelerde daha çok yer verilmesi gerekliliğini, İnternet üzerinden emek sarf etmeden alınan haberlerin önüne geçmek için gazetelerde kontrollerin artacağını ve daha titiz denetim olacağını söyledi. Basın İlan Kurumu Kontrol Şefi Özer Elikoğlu gazetelere bu kurallardan bahsederek beklentilerini iletti.

Pandemi sürecinde gazetelerin yaşadığı zorlukları da dile getiren Özer Elikoğlu gazetelerin her zaman yanında olduklarını gazetelerin daha iyi olması, daha çok okunabilmesi için yanlarında olduklarını belirtti.

Basın İlan Kurumu Kontrol Şefi Özer Elikoğlu, Basın İlan Kurumu Yerel Gazeteler Sorumlusu Yeşim Yakışır, Basın İlan Kurumu Trabzon Şube Müdürü Ali Nuhoğlu ile Artvin ve İlçelerinde bulunan Yerel Gazete sahipleri ve yetkililerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda yerel gazetelerden beklentilerinden bahsedilerek Temmuz ayında gerçekleşecek denetim hakkında bilgiler verildi. – GÖKHAN ÖZÇELİK