B.B.B’ndan Korona Virisü Karşı Tedbir Çalışmaları

Borçka Belediye Başkanlığı’ndan Korona Virüse karşı tedbir çalışmaları devam ediyor.

Dünyada ve yurdumuzda salgın şekilde görülmeye devam edilen Korona (Covid – 19) virüsüne karşı Borçka Belediyesi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Konu ile ilgili Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan tarafından yapılan açıklamada; “Belediyemize bağlı temizlik işleri müdürlüğü ekiplerinin konuyla alakalı çalışmaların nasıl olması gerektiğine dair yaptığımız toplantı sonrasında ilk olarak çocuk parklarında, kamuya açık alanlarda, bank ve duraklarda ilaçlama ve detaylı temizlik çalışmaları gerçekleştirildi. Virüsün yayılmasını engellemek için camilerde,  okullarda, karakollarda, adliyede ve toplu taşıma araçlarında dezenfekte ve temizlik uygulaması gerçekleştirildiğini” ifade etti.

Başkan Orhan; “Tüm dünyada görülen ve ülkemizde de tespit edilmiş vakası bulunan korona virüsüne karşı Borçka halkının sağlığını düşünerek çalışmalarımızı sıkı bir şekilde sürdürüyoruz. Bu süreçte halkımıza da bazı görevler düşüyor. Mecbur olmadıkça seyahat etmemeleri, kalabalık ortamlara girmemeleri, el hijyenine dikkat etmeleri gerekiyor. Virüsün şu an bilinen bir çözümü ne yazık ki yok, ancak gerek Sağlık Bakanlığı’nın gerek sağlık örgütlerinin uyarılarını dikkate alarak yayılmasını önlemek elimizde. Lütfen bu süreçte halkımız sadece yetkililerin açıklamalarını dikkate alsın, hurafelere inanmasın ve panik havasına katılmasın” ifadelerini kullandı. – FATMA KÜÇÜK ATASERT

Bu haber 5.012 kez okundu.