Ay-Yıldızlı Şanlı Bayrağımız Artvin’den Yola Çıktı

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü ve Şehitler Günü münasebetiyle düzenlenen “Anadolu Gönül Yolu-81 Genç 81 Bayrak” etkinliği kapsamında Çanakkale Şehitliği’ne götürülecek ay-yıldızlı şanlı bayrağımız, Artvin’den yola çıktı.

            Gençlerimizde var olan milli hasletlerin, istiklal, istikbal, bayrak sevgisinin ve tarih bilincinin gelişmesi amacıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca hayata geçirilen etkinlikte, Bakanlığa bağlı kurumlarda kalan gençler, Türk Bayrağını Çanakkale’ye götürecek.

            Valimiz Yılmaz Doruk, düzenlenen bu etkinlik kapsamında Çanakkale’ye gönderilmek üzere hazırlanan Türk Bayrağı’nı Sibel Keser adlı öğrenciye Valilik Çoruh Toplantı Salonunda düzenlenen programda teslim etti.

            Vali Doruk, burada yaptığı konuşmada, “Şanlı bayrağımız Artvin’den Çanakkale Şehitliği’ne doğru yola çıkıyor, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü vesilesiyle düzenlenen bu anlamlı etkinliğin gençlerimizin “Çanakkale Ruhu”nu hissederek kahraman ecdadımızın canları pahasına bizlere emanet ettiği değerleri yarınlara taşımak için çabalamasını sağlayacağına inanıyorum” dedi.

            Etkinlikte Artvin İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Kılınç ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Şentürk Ağırbaş hazır bulundu.

AVBM