Avrupa Karate Şampiyonası’nda Murat Öz, Avrupa ikincisi oldu

      Rusya’nın Soçi kentinde yapılan Avrupa Karate Şampiyonası’nda Murat Öz, Avrupa ikincisi oldu.

      Rusya’nın Soçi kentinde yapılan Avrupa Karate Şampiyonası’nda 21 yaş kumite 75 kiloda Fatih Şen, 84 kiloda Murat Öz gümüş, 55 kiloda Asena Pekmezoğlu bronz madalya kazandı.

      Iceberg Palace Salonu’nda yapılan şampiyonada Fatih Şen ve Murat Öz, kariyerlerinin ilk Avrupa Şampiyonası finaline çıktı. 75 kiloda dünya üçüncüsü olan Fatih, normal süresi 0-0 biten mücadelede Fransız Maxime Relifox’a hakem kararıyla 4-1 kaybederek ikinci oldu.

      84 kiloda Murat Öz, Danimarkalı Michel Corbalan ile zorlu bir finale çıktı. 2-1 geride götürdüğü mücadelenin bitimine 52 saniye kala vurduğu tekme ile 3-2 öne geçen Milli karateci, 33 saniye kala yediği yumrukla skoru eşitledi. Normal süresi 3-3 biten müsabakayı hakem kararıyla 5-0 kaybeden Murat, Avrupa ikincisi olarak şampiyonayı noktaladı.

      Güler yüzle gururla ülkesine dönen Artvin Borçka nüfusuna kayıtlı Murat Öz ve Antrenörü ve aynı zamanda ağabey Şirin Alı Öz ile Gençlik ve Spor Müdürü Memiş Türk, Borçka Kaymakamı Hasan Meşeli’yi ziyaret ederek spor dalı hakkında bilgi sunuldu.

      Kaymakamlık ziyareti sonrası ekip Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, makamında ayakta karşılayarak tebrik ve başarı temennisinde bulundu. Belediye Başkanı Atan, ”sporcu kardeşimiz dersinde ve her alanda çok başarılı bir öğrencimizdir.Spor dalında sadece Artvin’i değil Türkiye’nin gururu olmuştur,biz bu vesile ile bundan sonraki müsabakalarında başarılar diliyorum,sözleri ile İlçenin gururu olan Murat Öz’u elde ettiği başarı karşısında çeyrek altınla ödüllendirdi.

      Haklı gurunu paylaşan salında Avrupa ikincisi Murat Öz, zor bir müsabaka oldu,hakem kararı ile Avrupa ikincisi oldum.Çok zor ve kısıklı imkanlar içersinde Ülkemizi temsil ettik,hazırlık çalışmalarımdan sonra hedef Olimpiyatlar diyerek,spordaki başarısını antrenörü olan ağabeyısı Şirin Ali Öz ve diğer hocalarına olduğunu altını çizidi.

Haber: Gökhan Özçelik

3 Görüntüleme