ATA’mızın 81. Ölüm Yıldönümü Borçka’da Anıldı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 81. Yıldönümü Borçka’da çeşitli etkinliklerle anıldı.

10 Kasım sabahı Borçka Belediye Binası önündeki Atatürk anıtı önünde Borçka Kaymakamlığı Hasan Hüsnü Türker, Garnizon Komutanlığı Piyade Teğmen Aziz Günay ve Borçka Belediye Başkanlığı Ercan Orhan eşliğinde  çelenklerin sunumu, 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması son bulurken tören daha sonra AÇÜ Borçka Acarlar MYO Konferans salonunda icra edilmek üzere toplanıldı.

            Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81’nci ölüm yıldönümünde, 7’den 70’e binlerce vatandaşlar Ata’yı özlemle ve minnetle anılırken Artvin ve ilçelerinde hazırlanan bir kliple anıldı.

            Atatürk’ün vefat ettiği Dolmabahçe Sarayı başta olmak üzere tüm Türkiye’de saat 09.05’te siren sesleri yankılandı. Siren seslerin duyulmasıyla saygı duruşunda bulunan vatandaşlar, daha sonra İstiklal Marşı’nı okudu. Duygusal anların yaşandığı anma töreninde Borçka ilçesinde anlamlı kutlandı.

            Borçka Acarlar Meslek Yüksek Okulu Salonunda günün anlam ve önemini belirtir konuşma, öğrenciler tarafından şiirler, video gösterileri, solo şarkılarının söylenişi, işaret diliyle “Dersimiz Atatürk” şarkısı, kompozisyon yarışmasın 1. Olan kompozisyonun okunması, Atatürk’ün kendi ağzından hayatının sunumu, “Borçka’da Bir 10 Kasım Sabah”ı konulu video sunumu, ödül töreni oratoryo gösteriminin ardından anma töreni sona erdirildi.

            Haber: Fatma Küçük Atasert

Bu haber 1.157 kez okundu.