Artvinli Üreticilerin Dikkatine!

 

         DOKAP Solucan Gübresi Üretiminin Yaygınlaştırılması Projesi Başvuruları Başladı!

Artvin İl  Tarım ve Orman Müdürlüğü,  DOKAP Solucan Gübresi Üretiminin Yaygınlaştırılması Projesi Başvuruları hakkında duyuruda bulundu.

Yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi: “İlimizde alternatif üretim modellerinin arttırılması ve tarımda sürdürülebilirliğe katkı sağlayacak olan solucan gübresi üretiminin yaygınlaştırılması amacıyla ilimizde “DOKAP Bölgesinde Solucan Gübresinin Üretiminin Yaygınlaştırılması Projesi” uygulanması planlanmaktadır. DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından desteklenen ve İl Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan proje kapsamında solucan gübresi üretim tesisleri kurulacaktır.

Proje kapsamında 100.000 solucan,(Eisenia Feotida) solucanların aktif üretim yapmalarını sağlayacak sürekli akış sistemi ( en az 5 m uzunluğunda ve en az 1 m genişliğinde) ve solucanların ilk üç aylık ihtiyaçlarını karşılayacak solucan yemi (3 ton) uygun harcama kalemleri olarak belirlenmiş olup, üreticilerimiz satın alma işlemlerini yaptıktan sonra 30.000,00 TL hibe desteğinden faydalanacaklardır.

Proje Başvuru Tarihleri

Başlangıç: 10.09.2018

Bitiş: 14.09.2018 Mesai Bitimine Kadar

Başvuru Adresi: Artvin İl  Tarım ve Orman Müdürlüğü

Hibe desteğinden yararlanmak isteyen üreticilerimizde aranan şartlar ve istenen belgeler;

Başvuru tarihi itibariyle ücretli çalışan olmamak (SGK Hizmet Dökümü),

Vergi mükellefi olmamak (Vergi Dairesi Mükellefiyet Belgesi),

DOKAP BKİ tarafından verilen hiçbir hibe desteğinden yararlanmamış olmak,

Projenin uygulanacağı alanda sabit ikametgâhı bulunmak (İkametgah  Belgesi),

En az 100 m2’si kapalı olmak üzere 1000 m2 alana sahip olmak (Tapu veya en az 5 yıllık kira sözleşmesi gerekmektedir. Kapalı alan evden bağımsız olmalıdır.

İşletme en az 3 yıl boyunca faaliyetini sürdürecek olup hiçbir şart altında başka kişiye devri ve satışı söz konusu olmayacaktır.

ÇKS Kaydı Şartlarını sağlamayan arazi veya kişiler projeden yararlanamayacaktır.

Başvuruda kadın üreticilere öncelik verilecektir.

Uygun şartları taşıyan üreticilerin ikametgahlarının yer aldığı İlçe Müdürlüklerine 14.09.2018 tarihine kadar başvuru belgeleri ile birlikte müracaat etmeleri gerekmektedir.”

ÇP

Bu haber 346 kez okundu.