Artvin’de, Yüz Yüze Eğitim Anasınıfı ve İlkokul 1’inci Sınıflarda Başladı

Artvin’de, 2020-2021 eğitim öğretim yılı kapsamında okullarda yüz yüze ve seyreltilmiş uygulamalarla anasınıfı ve ilkokul 1’inci sınıflarda haftada bir gün olacak şekilde eğitim öğretimin başlaması nedeniyle program düzenlendi.

Merkezdeki Karadeniz Bakır İlkokulu’nda düzenlenen program öncesi Artvin Valisi Yılmaz Doruk, okul bahçesinde bir araya geldiği öğrenci velilileriyle bir süre sohbet ederek, Covid-19 salgını nedeniyle hijyen, maske ve sosyal mesafe kuralına riayet edilerek ildeki eğitim kurumlarını hazır hale getirdiklerini söyledi.

Okulun toplantı salonundaki programda konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, burukta olsa eğitim camiası olarak okullarda öğrencilerle yüz yüze ders yapmanın mutluluğu içinde olduklarının söyledi.

Seyreltilmiş dersliklerde okulları yüz yüze eğitme açarak anaokulu ve birinci sınıf öğrencilerinin yeniden okullarla buluştuğunu ifade eden Acar, ” Bütün dünyayı ve ülkemizi etkileyen Covid-19 salgını nedeniyle 2020-2021 eğitim öğretim yılı, 21 Eylül Pazartesi yani bugün itibarıyla ilimizde okul öncesi ve ilkokul birinci sınıflara yüz yüze, diğer sınıflar ise uzaktan eğitim olarak 157 okulumuzda, 2100 öğretmenimiz ve 25200 öğrencimizle başlayacaktır. Bu doğrultuda, 16 anaokulu ve diğer okullar bünyesindeki anasınıflarında 153 şubede 1703 okul öncesi öğrencimiz, 48 ilkokulda ise 104 şubede 1809 1. Sınıf öğrencimiz yüz yüze eğitime başlayacaktır. Bugün ziyaret ettiğimiz Karadeniz Bakır İlkokulunda 105 öğrenci, 1 sınıfa, 23 öğrenci okul öncesine, Şehit Ömer Zeki Varan Anaokulunda 67 öğrenci okul öncesine, yüz yüze eğitime başlamıştır. Burukta olsa, seyreltişmiş te olsa, kademeli de olsa çok şükür okullarımızı bugün yüz yüze eğitme açarak anaokulu ve birinci sınıf öğrencilerimize kavuştuk. İnşallah en kısa sürede diğer çocuklarımızı da okullarımıza alarak normal süreçte eğitim- öğretime devam edeceğiz. Eğitim kurumlarımızı hijyen, maske ve sosyal mesafe kurallarına uygun hale getirdik. Öğrencilerimize maske ve el dezenfektanı dağıttık. Yeni eğitim öğretim yılımız herkese hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Artvin’de eğitim öğretimin 31 Ağustos’ta uzaktan eğitimle başladığını anımsatan Acar, “Uzaktan eğitim çalışmalarını da sıkı bir şekilde takip ediyoruz. Çocukların internete erişimi, tablet bilgisayar gibi olanaklardan mahrum kalmaması için tüm olanaklarımızla çalışıyoruz. Kısa süre içinde bir tablet kampanyası başlatıp kırsal kesimde uzaktan eğitime erişimde sorun yaşayan öğrencilerimize olanak sunacağız” diye konuştu.

Acar, 2020- 2021 eğitim öğretim yılının sağlık, sıhhat ve başarı içinde tamamlanması temennisiyle konuşmasını sonlandırdı.

Programın devamında Vali Yılmaz Doruk, tek tek sınıfları gezerek öğrencilere başarılar dileyerek maske dağıttı.

Sınıflarda öğrenci ve öğretmenlerle bir süre sohbet eden Doruk, Kovid-19’la mücadeledeki kurallara uyulması konusunda ikazlarda bulundu.

Programa Vali Doruk’un yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Karadeniz Bakır İlkokulu Müdürü Cevat Ünal, Okul Aile Birliği Başkanı Mağfiret Ersöz, öğretmenler ile veliler katıldı. – AVBM

Bu haber 1.739 kez okundu.