Artvin’de Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı


 Artvin’de, 31 Mart’ta 2019’da yapılacak Mahalli İdareler Seçimi ile ilgili alınacak tedbirlere ilişkin seçim güvenliği toplantısı düzenlendi.

Artvin Valisi Yılmaz Doruk başkanlığında valilik toplantı salonunda, yerel seçimlerin huzur ve güven içerisinde gerçekleştirilmesine yönelik alınacak tedbirlerin konuşulduğu toplantıya Vali Yardımcısı İdris Akça ve Seda Başoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Bahtiyar Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Zafer İnce, İl Seçim Kurulu Başkan Vekili Tuğba Coşkun,  Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Nurullah Atli, kaymakamlar, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri katıldı.

 Toplantıda konuşan Vali Yılmaz Doruk, 31 Mart’ta yerel seçimlerinin güven, huzur içinde sağlıklı bir şekilde yapılmasının demokrasi için çok önemli olduğunu söyledi.

 Kamu güveni ve düzeninin sağlanması için kamuda görev yapan Mülki İdare Amirleri ve Kamu Görevlilerinin gözetiminde seçimlerin yapılacağını belirten Doruk, “Seçim güvenliği için gerekli tüm tedbirleri titizlikle alıyoruz. Bu süreçte seçim yasaklarının ve propagandalarının yapılması İl ve İlçe Seçim Kurullarının denetiminde olacaktır. Bu denetimler kanun ve mevzuat çerçevesinde yürütülecektir. Bu hususta Seçim Koordinasyon Kurulu oluşturdu. Herhangi bir olumsuzluk söz konusu olduğunda bu kurul gerekli önlem ve işlemleri yapacaktır. Seçimin güvenli ve düzenli yapılması için her türlü önlem ve tedbir alınmış olup, seçime katılacakların listesi muhtarlıklarda askıda olacak. Askıda olan listeye itirazlar olursa kurul bunları değerlendirip karara bağlayacaktır” diye konuştu.

 Artvin Valiliği Yazı İşleri Müdürü Şenay Şimşek, Toplantıda Seçim Güvenliğinde Kurumların alacağı tedbirler ile alakalı bir sunum gerçekleştirdi.

 AVBM

Bu haber 6.204 kez okundu.