Artvin’de Kapsamlı Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapıldı

İçişleri Bakanlığınca 81 il valiliğine gönderilen “Kovid­-19 Tedbirleri Kapsamında 4 Eylül 2020 Denetimi” konulu genelge doğrultusunda Artvin genelinde denetimler gerçekleştirildi.

Artvin Vali Vekili Nebi Çanga’nın koordinasyonunda yapılan denetimlerde, ticari taksiler, pazar yerleri, toplu taşıma araçları, lokanta, restoran, kafe, alışveriş merkezlerinde incelemelerde bulunuldu.

İçişleri Bakanlığımızın koordinasyonunda “SağlıkİçinHepimizİçin” sloganıyla yapılan denetime Artvin Vali Vekili Nebi Çanga, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Kılınç, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personelinin yanı sıra köy ve mahalle muhtarları ve meslek odaları ile genel kolluk birimleri katıldı.

Vali Vekili Nebi Çanga, denetimler sırasında vatandaşlarla ve esnaflarla sohbet ederek, koronavirüs tedbirlerine ilişkin uyarılarda bulundu.

Denetimlerde iş yerlerinde ateş ölçer cihazı ve dezenfektan ile Kovid-19 riskine karşı 14 kural afişinin bulundurulması noktasında uyarılar yapan Çanga, maske kullanımı ve sosyal mesafe kuralları hususunda da daha fazla hassasiyet gösterilmesini istedi.

Denetimde esnaf ve vatandaşlara maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına özen gösterilmesi konusunda uyarılar yapıldı. – AVBM

Bu haber 2.499 kez okundu.