Artvin’de Güçlendirilmiş Dijital Yönetim Sistemi Proje Tanıtımı Gerçekleştirildi

Artvin’de, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Güçlendirilmiş Dijital Bilgi Yönetimi Sistemi, Networking Fırsatlarını Geliştir” isimli projenin çalıştayı yapıldı.

Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Hibe Programı kapsamında, Romanya’nın ARAD Tarım Sanayi ve Ticaret Odası ile Artvin Ticaret ve Sanayi Odası’nın “Güçlendirilmiş Dijital Bilgi Yönetimi Sistemi, Networking Fırsatlarını Geliştir” adlı projenin Türkiye ayağı Artvin Ticaret Ve Sanayi Odası’nda (ARTSO’) gerçekleşti. Çalıstay öncesi, Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin makamında ziyaret edildi.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapılan çalıştay toplantısında Artvin’de, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Güçlendirilmiş Dijital Bilgi Yönetimi Sistemi Aracılığıyla Networking Fırsatlarını Geliştir” konulu çalıştaya Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, ARTSO Meclis Başkanı İrfan Yıldırım, ARTSO Başkan Yardımcısı Sedat Ali Öktem, İş Kur İl Müdürü Cevdet Ertürk, KOSGEB Artvin İl Müdürü Arif Ercan, 33 Nolu Kooperatif Başkanı Remzi Yıldız, S.S. Artvin 1 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Ve Nakliyeciler Kooperatifi Başkanı Müfit Özkan, Artvin esnafları katıldı.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt, EUROCHAMBRES projesi kapsamında Artvin’de böyle bir toplantıya ev sahipliği yapıyor olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

TOBB bünyesindeki ABİGEM’in katkılarıyla odalar arasında işbirliğini artırmak amacıyla böyle bir proje hazırladıklarını belirten Başkan Kurt, “Odamızın geliştirilmesi ve ilimizin tanıtımı için çok önemsiyoruz. Bu proje kapsamında odamızın dijital ortamının güçlendirilmesi, web sayfamızın yenilenmesi, ilimizin tanıtımı ve özünde de Artvin’in yaşam şartlarını iyileştirmeyi amaçlıyoruz. Odamızı ve kendimizi geliştirerek ilimize daha iyi hizmet amacındayız” dedi.

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, farklı ülkelerin ticaret odaları arasındaki bu tarz çalışmaların o ülkelerin ticari ekonomik ilişkilerine katkı sağladığını söyledi.

Doruk, Avrupa Birliğinde dönem başkanlığını yürüten Romanya ile Türkiye’nin tarihten gelen birikimle iyi ilişkiler içinde olduğunu dile getirdi.

“Romanya ile zaten ticari ekonomik ilişkilerimiz var. Ülkemizin ticari ilişkilerine bakıldığında Avrupa Birliği bizim çok önemli bir partnerimiz. Romanya’da bizim gibi gelişen büyüyen bir ülke. Bu kapsamda Romanya ile ilişkilerimizin geliştirilmesi çok önemli. Bu manada burada yapılan projenin buna katkı sunacağını düşünüyoruz. Ben bu projeye katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.

Proje uzmanı Vlad Vanatu bu projenin kendileri için sadece ekonomik işbirliği kurmak için bir fırsat olmadığını ve iş birliğini daha ileri boyutlara taşımak arzusunda olduklarını söyledi. Vanatu “Bu ilişkiyi, ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan değerlendirmek istiyoruz. Sivil toplum kuruluşlarını burada görmek bizleri çok mutlu etti. Burada kurduğumuz ilişkinin devamlığını arzuluyoruz. Ben Artvin Ticaret ve Sanayi Odasına teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Koordinatör yardımcı Bianca Sod, oda faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgi veren bir sunum yaptı. – ARTSO

Bu haber 764 kez okundu.