Artvin’de Geçerli Silah Tamiri Ruhsatı Bulunan İş Yerine Operasyon

         Artvin Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü’nce geçerli silah tamiri ruhsatı bulunan iş yerine operasyon düzenlendi. Operasyonda M.Ç. ve S.Ç. göz altına alındı.

         Artvin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada; “İlimiz Sanayi Sitesi G Blokta faaliyet gösteren iş yerinde ruhsatsız silah tamiri ve imalatı, belgesiz mermi satışı yapıldığı, tamir için çok sayıda tabanca getirildiği ve iş yeri sahibinin oğluna ait Artvin il merkezinde faaliyet gösteren silah bayisi ile birlikte hareket ettiği yönünde bilgilerin elde edilmesi sonucu her iki iş yerinde yapılan arama neticesinde; 23 adet çeşitli markalarda ruhsatsız ve faturasız Av Tüfeği, 1 adet el yapımı ruhsatsız 9 mm Tabanca ve bu tabancaya takılı vaziyette 6 adet 9 mm dolu FİŞEK, 1 adet ruhsatsız orjinal toplu tabanca, 4 adet kurusıkadan bozma el yapımı tabanca, 42 adet faturasız kuru sıkı tabanca, 110 adet 9 mm fişek, 7 adet mauser tüfek Mermisi, 200 adet kuru sıkı fişeği, 70 adet tabanca YAYI, 140 adet tabanca ŞARJÖRÜ, 8 adet tabanca Sürgüsü ve 3 adet torna Tezgahına el konulmuştur.

         Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma işlemlerine başlanılmış olup, faaliyet gösteren M.Ç. ve S.Ç. gözaltına alınmıştır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.” İfadelerine yer verildi.

         Ç.P.

Bu haber 1.036 kez okundu.