Artvin’de Covid-19 Tedbirleri Denetimleri Aralıksız Devam Ediyor

İçişleri Bakanlığının “Koronavirüs Tedbirleri Denetimleri” konulu genelgesi kapsamında Artvin’de  iş yerleri, marketler, alışveriş alanları, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar, taksilerde ve toplu taşıma araçlarında denetim yapıldı.

Artvin’deki  denetimlerde Vali Yılmaz Doruk, beraberinde İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen ile il merkezindeki Şehit Dursun Acar Caddesi’ndeki denetimlere katılarak, esnafı ve vatandaşları maske takmaları, hijyen ve sosyal mesafeye dikkat etmeleri konusunda uyardı.

Vali Doruk, denetimlerde bulunduğu bir iş yerinden ailesiyle birlikte ekmek alan 5 yaşındaki bir çocuğun maske takmadığını fark etti.

-Minik çocuğa maske taktı

Sevimli çocukla sıcak ve samimi bir ortamda yakından ilgilenen Vali Doruk,  makam aracından aldığı maskeyi kendi elleriyle çocuğun ağzına takarak,  oyuncak hediye etti.

Koronavirüsle topyekün mücadelenin önemli olduğunu ifade eden Vali Doruk, son günlerde Artvin genelinde koronavirüs vakalarının artış gösterdiğini söyledi.

Toplumun her kesiminin koronavirüs tedbirlerine uymalarının büyük önem taşıdığını belirten Doruk, “Önlemler hem kendi sağlığımız hem de toplumdaki diğer bireylerin sağlığı için gereklidir. Kovid-19 ile mücadele kapsamında maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet etmek durumundayız. Eş, dost ve akraba ziyaretlerine bir süre ara verelim. Toplu alanlarda uzun süreyle kalmayalım. Pandemi salgını devam ediyor. Asla rehavete kapılmayalım” dedi.

Doruk,  Kovid-19 ile mücadele kapsamında halk sağlığını korumak ve salgının yayılmasını kontrol altına almak için büyük çaba içerisinde olduklarını da kaydetti.

AVBM