Artvin’de bulunan tünellerdeki kameralar kayıt yapmıyor

Artvin’de Bir Hafta İçinde İki Tünel Kazası Meydana Geldi. İlki Cankurtaran Tüneli Olmak Üzere, İkincisi İse Seyitler Tünelinde Meydana Geldi. İki tünel kazasında da kamera kayıtlarına ulaşılamadı. Bazı tünellerin kameraları hiç kayıt yapmazken, bazıları ise geçmişe yönelik kayıt tutmuyor.

Geçtiğimiz günlerde Artvin’de iki tünel kazası meydana geldi. 27 Kasım Çarşamba günü Cankurtaran tünelinde bir araç başka bir araca arakadan çarpmış,  kazada bir kişi hayatını kaybetmiş araç ise alev almıştı. Kaza nedeniyle tün bir süreliğine araç trafiğine kapatılırken, ekiplerin müdahalesi sonrası yeniden açıldı. Tünel için kameralar geriye dönük kayıt yapmaması nedeniyle kazanın görüntüleri ekiplerce ulaşılamadı.

Öten yandan 29 Kasım Cuma günü Seyitler tünelinde zincirleme trafik kazası meydana gelmiş üç araç bir birine girmişti. Can kaybı yaşanmadığı kazada 4 kişi yaralanmıştı. Bu kazada da tünel içinde meydana gelmiş ve tünelin kamerası geriye dönük kayıt yapmadığı öğrenildi. Sürücüler yetkililerden bir an önce  tüneller içinde bulunan kameraların kayıt yapılmasını istediler. – 7 MART

Bu haber 1.968 kez okundu.