Artvin’de  Balık  Sezonu Açıldı

Artvin'de Balık Sezonu Açıldı (1)

         Av sezonun açılmasıyla ülke genelinde balık tezgâhları şenlendi. 2017-2018 balık sezonu Artvin Halkı’na “Merhaba” dedi. Özlediğiniz, sevdiğiniz balık çeşitleri artık sofranızdaki yerini almaya başladı bile.

Artvin’de balık denince akla “Karadeniz Balıkçılık” geliyor. Karadeniz Balıkçılık’ın sahibi Tanju Karadeniz, balıkta yeni sezonun başlamasıyla ilgili bilgi verdi. Karedeniz; “Balık besin zinciri içinde adete olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.

Biz Karadeniz Balıkçılık olarak Artvin’e, Artvin Halkı’na en taze ve çeşidi bol balıkları sofrasına kadar getirmeye devam edeceğiz. Karadeniz Balıkçılıktan balık alan hemşehrilerimiz, temiz, taze ve Karadeniz Balıkçılığına özel fiyatlarla balık yiyecekler. Balıkçılık gerçekten bizim işimiz.

Bu sezon artık, 09 09 2017 itibarıyla Bibak arkası Emin Özgün Caddesi Haypet Yolu üzerindeki dükkanımızı açmış bulunmaktayız. İlk gün olmasına rağmen yoğun bir ilgi ve talep ile karşılaştık. Artvin Halkı’na çok teşekkür ediyoruz. Özlediğiniz balık lezzetini Karadeniz Balıkçılıkla yeniden tadacaksınız.

Bu arada balık fiyatlarımızı ve şu an elimizde olan balık çeşitlerimizi kısaca anlatayım. Mezgit 10 TL İstavrit 10 TL, Çupra 25 TL, Levrek 25, Somon 20, şu an elimizdeki balık çeşidi ve fiyatları böyle. Balık sezonu içinde bu yıl bereketli bir av gerçekleşeceği umuduyla fiyatların daha da düşeceğini düşünüyorum. Herkes en az haftada 2 gün balık yiyecek. Ayrıca burada bulunan havuzlarımızda canlı alabalık ve canlı somon balığımız da olacak.

Sipariş için hem dahili hem de cep telefonumuzu veriyorum. 212 40-65 cep telefonu, :0545 376 38 79… Bu telefonlardan bizi aradığınızda istediğiniz siparişlerinizi verebilirsiniz. Balık şakaya gelmez. Güvenmediğiniz, bilmediğiniz yerden almayınız. Biz Karadeniz Balıkçılığı açarken, önce güven dedik, önce hizmet dedik.

Bundan dolayı da kısa sürede Artvin Halkı’nın teveccühünü kazandık, yüreklerini kazandık. Bundan büyük kazanç olmaz zaten. Bir beyaz eşya firmasının çok güzel bir sloganı vardı. Güven kaybetmektense para kaybetmeyi, tercih ederim.” Bu düşünceye aynen katılıyorum. Hamsi sezonunun başlamasıyla, en taze, günlük hamsiyi Karadeniz Balıkçılık’tan temin edebileceksiniz.

Ayrıca, aldığınız balıklarınızı ücretsiz temizliyoruz. Hizmetse hizmet Karadeniz balıkçılıktan..

Son olarak balığın sağlığımız için ne kadar önemli olduğu uzmanların tespitleriyle ile özellikle anne babalar için candan öte gözbebeği çocuklarımız için ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak istiyorum.

Gelişim çağındaki çocukların beslenmelerinde balığın yer alması, büyümesini, daha iyi görmesini, zekâsını olumlu şekilde etkiliyor. Uzmanlar, özellikle balığın çocukların mönülerinden eksik edilmemesi gerektiği konusunda ebeveynleri uyarıyor.

İlkokul çağı 6 ile 11 yaş grubundaki çocukları kapsıyor. Bu çağ, büyüme ve gelişmenin hızlı olduğu, yaşam boyu sürebilecek davranışların büyük ölçüde oluştuğu bir dönem… Büyüme süreci önemli miktarda enerji ve yeni dokuların yapımı için daha fazla miktarda protein, mineralleri ve vitaminleri gerektirir. Tüm enerji ve besin öğelerinin yeterli ve dengeli karşılanabilmesi için 6-11 yaş grubu çocukların tüketmeleri gereken besinlerin iyi kaliteli ve yeterli miktarlarda olması büyük önem taşır.

Yetersiz ve dengesiz beslenen çocuk hastalıklara karşı dirençsiz olur, sık hastalanır, hastalığı ağır seyreder ve devamsızlık nedeniyle okul başarısı düşer. Gelişim çağındaki çocukların beslenmesinde vitaminlerin rolü büyük. Özellikle A Vitamini vücut çalışmasında önemlidir. A vitamini gözün karanlıkta görmesinde etkili olur. Büyümeyi sağlar. Enfeksiyonların önlenmesinde rol alır. Kansere karşı koruyucu özelliği vardır. Diş sağlığında önemli rol oynar.

Balık yağı, karaciğer, süt yağı ve yumurta sarısı gibi hayvansal kaynaklı vitamin A’nın tamamı emilebilmektedir. Havuç, kayısı gibi koyu sarı ve yeşil yapraklı bitkiler de karatenoidlerin emilmesi daha güçtür. İnsan vücudundaki vitamin A’ nın yüzde doksanı karaciğerde depolanmış olarak bulunur.

Karaciğer vücuda birkaç ay yetecek kadar vitamin A’yı depolayabilmektedir. Ancak, dengeli beslenerek yeterli vitamin ve minerallerin alınması vücudun gelişiminde büyük faydalar sağlar. A vitamini açısından zengin balık, çocuk mönülerinden eksik olmamalıdır.”

ÇP