Artvin’de, Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı


Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı, Artvin Valisi Yılmaz Doruk başkanlığında gerçekleştirildi.

         Valilik Çoruh Toplantı Salonunda düzenlenen toplantı, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, İl Sağlık Müdürü İrfan Akalın, İl Müftüsü Hasan Güneş, Sarp Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü Tahir Demir, Yeşilay Artvin Şube Başkanı Tuncer Başer, ilçe kaymakamları, ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, adli birimler ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Vali Doruk toplantıda yaptığı konuşmada, uyuşturucu ile mücadele konusunda toplumun her kesimine çok büyük görevler düştüğünü belirterek, “Toplumumuzu ve özellikle gençlerimizi derinden etkileyen uyuşturucu ve uyuşturucu madde bağımlılığı konusunda ilgili tüm kurumlarımız tarafından sürdürülen mücadelenin daha da etkin bir şekilde devam ettirilmesini istiyoruz” dedi.

Vali Doruk, özellikle metruk binaların güvenlik güçlerince planlı ve plansız bir şekilde kontrol edilmesini talimatını da verdi.

         Toplantı, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Müftülüğü ile Sarp Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünün yaptığı bilgilendirmenin ardından kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin alınmasıyla sona erdi.

AVBM

Bu haber 1.519 kez okundu.