Artvin Valisi Doruk, Borçka’da Kovid-19 Denetlemesinde

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Borçka İlçesinde Kovid-19 Tedbirlerini Denetledi.

Denetimlerde Vali Doruk’a, Artvin Emniyet Müdürü Sinan Ergen, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Kılınç ve Borçka Kaymakam Vekili Kemal Balaban eşlik etti.

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Borçka ilçesinde, yeni tip koronavirüs Kovid-19 ile mücadele kapsamında iş yerleri, çay bahçeleri, kıraathaneler, alışveriş merkezleri ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı park ve meydanlarda alınan Kovid-19 tedbirlerini inceledi. Esnaftan iş yerlerinde uyguladıkları Kovid-19 tedbirlerine ilişkin bilgi alan Vali Doruk, temizlik, maske ve fiziki mesafe kurallarına uyulması konusunda uyarılarda bulundu.

Vali Doruk, sokaktaki vatandaşlarla bir süre sohbet ederek, salgınla mücadelede hijyen, maske ve sosyal mesafe kuralına kayıtsız şartsız uymalarını, bu kurallara uymayanları da uyarmalarını istedi. Öte yandan denetimlerde esnafların ve vatandaşların koronavirüs tedbirlerine büyük oranda uydukları gözlendi.

Vali Doruk, daha sonra ilçe kaymakamlık binasında mahalle ve köy muhtarlarıyla koronavirüs tedbirleri kapsamında toplantı gerçekleştirdi. – Bülent Atasert

Bu haber 2.637 kez okundu.