Artvin Valisi Doğanay ve Milletvekili Kışla Borçka’da İftar Yemeğine Katıldı

Artvin Valisi Ömer Doğanay ve AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla “Bir Soframda Borçka” adlı düzenlenen geleneksel iftar yemeğine katıldı.

Borçka Belediye Başkanlığı ve Ensar Vakfı Borçka Şubesi tarafından “Bir Soframda Borçka” adlı iftar yemeğine Artvin Valisi Ömer Doğanay, AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek, Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Yazıcı, Ensar Vakfı Borçka Şubesi Başkanı Erkan Navdar, kurum amir ve müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda Borçka halkının katılımıyla iftar yemeğinde buluştular.

Borçka İlçesi Yeniyol Mahallesi Ada Restaurant ve Dinlenme Tesisinde düzenlenen iftar yemeğinin akabinde İlçe Müftü Yardımcısı Yalçın Altıntaş tarafından okunan yemek duasının ardından Ahmet Harun Özaydın(4) ile Yaren Özaydın(7) okudukları  dualara amin diyen protokol ve vatandaşlar, açılan orucun ardından Vali Doğanay ve Milletvekili Kışla, Borçka halkıyla iftar yemeğinde bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Vatandaşlarla sıcak ve samimi bir ortamda bir süre sohbet ederek sorun ve taleplerini dinleyen ve tüm İslam âleminin kadir gecesini ve ramazan bayramını kutlayan Artvin Valisi Ömer Doğanay; “Vali Doğanay; “Yaklaşan ramazan bayramı dolayısıyla yola çıkacak sürücülerimizin dikkatli olmalarını, Ramazan Bayramı inşallah huzur ve sıhhat içerisinde kazasız ve belasız afiyet içerisinde geçirmelerini temenni ediyorum. Özelikle yola çıkacak sürücülerin trafik kurallarına dikkat etmelerini temenni değil, tavsiye değil bir emir niteliğinde kendilerinden bekliyorum. Daha dikkatli olsunlar, uykusuz yola çıkmasınlar, trafik işaret ve işaretçilerine riayet etsinler. Bayramda yollar kan gölüne dönüşmesin. Bayramı mutlu ve huzurlu bir şekilde sevdiklerimizle kutlayalım” diye konuştu.

AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla ise; “Ramazan ayı bolluk ve bir bereket ayıdır, manevi duyguların zirveye çıktığı 75 milyon insanın paylaştığı çok güzel karşılıklı muhabbet ve sevginin ve saygının en yüksek olduğu bir aydır. Ramazanın sonuna doğru geliyoruz, Artvin Belediyeleri bu ayı çok güzel idrak ediyorlar. Bu akşamda ‘Bir Soframda Borçka’ Belediyesinin sofrasındayız. Milletimizle birlikte olmak bizi de mutluluk veriyor. Dün akşam Doğu illerini kardeş belediyeler sofrasındaydık, Ramazan ayı Türkiye’de çok güzel geçiyor, bu vesile ile halkımızın mübarek Kadir gecesini ve Bayramını tebrik ediyorum” dedi.

Vatandaşlara yönelik yapılan hizmetler hakkında kısa bir bilgilendirmede bulunan Milletvekili Vekil Kışla; “Açılması planlanan Borçka Muratlı Sınır Kapısı ile alakalı ve Güreşen Viyadüğü ile alakalı da, Muratlı Sınır Kapısı Artvin ve Türkiye için önemli bir kapısı olacak, kapının açılması ile alakalı görüşmeler devam ediyor. En son Başbakanımız Gürcistan seyahatinde yapmış olduğu iki ülke arasında stratejik ve ekonomik işbirliği anlaşmalarının yapıldığı 8 tane Bakanımızla Gürcistan ziyaretindeki görüşmelerde bu dile geldi. Tabi teknik heyetler bu görüşmeleri yaparak bu yıl fiili bir adım atarız. Bunun yanı sıra Karayolları tarafından Muratlı Borçka yolu arası standartlara uygun hale getirilmesi için bir yazı yazdık, Cankurtaran Tünelinin açılması ile birlikte Tır trafiği belki Muratlı Sınır Kapısından verilecek ve bu vesile ile çalışmalar hızlandırılacak müjdesinin ardından, ihalesi yapılan ve proje değişikliği ile süreçlere takılan Güreşen Viyadüğü ile alakalı geciken nedenlerine ise ihalesi yalpan viyadüğün bir sıkıntısı yok, ancak gecikmenin sebebi ise, köprünün bir ayağında proje  değişikliği olmuştur. Yapılan müteakip sonrası kısa zamanda yapımına başlayacak” ifadeleri ile gelişmeleri aktardı.

Haber: Bülent Atasert