Artvin TSO MYK Bilgilendirme Toplantısını Gerçekleştirdi

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde ilimize gelen doğal gaz yatırımlarını yetkilendirilmiş ve doğalgaz firmaları için iş ve işçi istihdamı artırtılması için Tesko belgelendirme kapsamında sınav süresi öncesi bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde MYK (mesleki yeterlilik ) bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Bu toplantıda katılımcılara ulusal yeterlikler, zorunluluk kapsamında ki meslekler ve mesleki yeterlilik belgelerinin avantajları ile ilgili sunum yapıldı. 31.12.2019 tarihinde biten zorunluluk kapsamında ki mesleklerde uygulanan belge ücretinin geri ödenmesi teşviği MYK dan gelen 26.02.2019 tarihinde ki bilgilendirme ile meclis gündemine gelmiş olup torba yasanın onaylanmasıyla 01.01.2020 den itibaren alınmış olan tüm belgelerin geri ödemeleri devlet tarafından ödenerek teşviğin 2 yıl uzatılması belirtilmiştir. Artvin’e gelen doğalgaz yatırımının yetkilendirilmiş mühendislik ve doğalgaz firmaları için iş ve işçi istihdamının arttırılması adına Tesko belgelendirme Artvin’de Artvin Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde 28.02.2019 tarihinde aday kayıtları almaya başlayarak sınav açma sürecini başlatmış olup  en kısa sürede belgelendirme faaliyetleri ile hizmet verecektir. Belirlenen sınav tarihi kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Bilgilendirme toplantısına Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt ve Tesko Genel Müdürü Mahir Genç, Sınav ve Belgelendirme Koordinatörü Duygu Çelik katıldı. Başkan Seçkin Kurt’un açılış konuşmasının ardından, Tesko temsilcileri kürsüye çıkarak bilgiler verdi. Yapılan değerlendirmede ,” yarınları daha aydınlık olması adına yetkinliklerini belgelendiren çalışanlar sayesinde üretim ve hizmet kalitesini ve verimliliğini arttırmasının, iş sahalarında daha güvenli hale gelmesini hedefliyor bu bağlamda ortak bir başarı elde edebilmek adına tarafsız ve güvenilir eller ile mesleğine sahip çık sloganıyla sizlere hizmet sunmaktan mutluluk duyuyoruz” ifadelerine yer verildi.

Toplantının ardından Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt haftalık yönetim kurulu toplantısına katıldı. Ayrıca toplantıya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Sedat Ali Öktem, Okan Gültekin, Yönetim Kurulu Üyesi Recep Öztürk ve Genel Sekreter Yüksel Çoruh katılım sağladı. – ARTSO

Bu haber 2.978 kez okundu.