Artvin Kamu Çalışanlarından “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” Kampanyasına Destek

Yeni tip koronavirüsle (kovıd-19)  mücadele kapsamında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlattığı milli dayanışma kampanyasına Artvin kamu çalışanları da destek oldu.

İl genelinde çalışan kamu personeli milli dayanışma kampanyasına toplamda 1 milyon 500 bin TL’lik bağışta bulunarak temsili çek’i Vali Yılmaz Doruk’a teslim etti.

İl protokolü ile bazı kurum müdürlerinin hazır bulunduğu toplantıda konuşma yapan Vali Doruk,  şunları söyledi:

 “Bilindiği üzere, ülkemizde yeni tip korona virüse karşı alınan tedbirlerden dolayı ekonomik anlamda olumsuz etkilenen dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamak için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla milli dayanışma kampanyası başlatmıştır.

Bizlerde Artvin Valiliği olarak çalışma arkadaşlarımızla birlikte Sayın Cumhurbaşkanımızın bizzat öncülük ederek başlattığı bu milli dayanışma kampanyasına katkı sağlamaya çalıştık.

Bu kapsamda il genelinde çalışan toplam 11 bin 554 kamu çalışanımız kampanyaya katılmış olup, toplamda 1 milyon 500 bin lirası ilgili hesaplara bağış yapılmıştır. Yapılan bu bağış miktarıyla toplam 1500 hanenin ilave destek ihtiyacını Artvin olarak karşılamanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Ayrıca salgınla mücadele kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın başlatmış olduğu Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde ilimizde bulunan ilgili 3 bin 984 haneye hane başına bin TL olacak şekilde toplamda 3 milyon 984 bin TL yardım yapılmıştır.

Alınan tedbirler kapsamında bazı işletmelerin dükkanları kapatmasıyla işini kaybeden vatandaşların ortaya çıkmasına bağlı olarak, bu sürecin başından itibaren başta kamu kuruluşlarında maaşlı çalışan vatandaşlarımız olmak üzere halkımızda işini kaybedenlere bir destek olma iradesi ortaya çıkmıştır. Zira bu işletmelerin kapatılma nedeni hastalığın buralar vasıtasıyla genele yayılmasının önüne geçmektir. Bu işletmeler ve çalışanları fedakarlıkta bulunmuştur. Bizde çalışanlar olarak bağışlarımızla onlara destek olma amacıyla hareket ediyoruz.

Aziz Milletimiz yüzyıllardır sahip olduğu birlik, beraberlik ve dayanışma ruhuyla tarih boyunca karşılaştığı bütün zorlukların üstesinden başarıyla gelmiştir.

Bu sıkıntının da hep birlikte üstesinden gelebileceğimize yürekten inanıyorum. Bu vesile ile soysal sorumluluk bilinciyle hareket ederek Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı bu milli dayanışma kampanyasına bağışta bulunan bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu zorlu süreçte başarıyla görev yapan tüm kamu çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum. İnşallah yaşadığımız bu zor günleri atlattığımızda hatırlayacağımız en güzel şeylerden biri de bu birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma fotoğrafımız olacaktır.”  diye konuştu. – AVBM

Bu haber 2.658 kez okundu.