Artvin İşi Sıkı Tutuyor

Dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgınına karşı başarılı bir süreç geçiren Artvin, bu özelliğiyle kamuoyunda adından sıkça bahsettiriyor.

Artvin’de gerek vatandaşların duyarlılığı gerekse ilgili kamu kuruluşların işi sıkı tutmasıyla birlikte salgına karşı etkili bir mücadele devam ediyor.

Virüsle mücadele noktasında kamu kuruluşları arasındaki koordinasyonda başı çeken Artvin Valiliği bu kapsamda oluşturduğu gruplara bir yenisi daha ekledi.

“Salgın Takip” adı altında Artvin Valiliği bünyesinde oluşturulan ve konu ile ilgili eğitim alan grup,  Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından ticari işyerleri için özel hazırlanan Salgın yönetimi ve Çalışma Rehberini Artvin’de bulunan işletmeleri ayrı ayrı ziyaret edip, iş yeri sahiplerine dağıtarak, rehberde belirtilen önlemlerin alınması konusunda uyarılarda bulunuyorlar.

Konu ile ilgili memnuniyetini dile getiren işletmeciler, devletin hemen bir idari yaptırıma başvurmadan önce, Bilim Kurulu tarafından kendileri için belirlenen tedbirlerin bu konuda eğitimli kamu personeli tarafından kendilerine anlatıldığı ve bu kapsamda eksiklerini görüp düzelterek sağlıklı hizmet verebilmelerine öncülük ettiği için yetkililere teşekkür ettiler.

Artvin Valiliği bünyesinde il genelinde oluşturulan ve konu ile ilgili eğitim alan toplam 43 Salgın Takip Grubunda görevli 199 personel bugüne kadar 3378 işletmede 4527 denetim gerçekleştirmiştir. – AVBM

Bu haber 1.227 kez okundu.