Artvin İçme Suyu İsale Hattı İnşaatı


         DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğünce yürütülen Artvin içme suyu isale hattında şu ana dek yüzde 75 fiziki gerçekleşme sağlandığı bildirildi.

         DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğünce inşa edilen Artvin İçmesuyu İsale Hattı İnşaatında çalışmalar devam ediyor. DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Proje ile Hatila Deresinin 1.320 kotundan DN500 çelik boru ile alınarak 33 km uzunluğundaki isale hattı ile getirilecek olan 255 lt/sn kapasitesindeki içme suyu; Katrevan Mevkiinde 880 kotunda inşa edilecek olan konvansiyonel tip arıtma tesisi vasıtasıyla arıtılarak memba kalitesindeki içmesuyu Artvin Şehir Merkezine verilecektir.

         Bugüne kadar su alma yapısı regülatörün betonarme imalatı tamamlanmıştır. Debimetre ve vana odası betonarmesi bitmiştir. Maslak (1-2-3) betonarme ve E+M imalatı bitmiştir. 26,5 km çelik boru hendeğe koyulup kaynak işleri bitmiştir. 19 km hidrostatik test yapılmıştır. Hendek kazı çalışmalarına ve kaynak imalatları devam edilmektedir. Sanat yapıları (vantuz tahliye) betonarme imalatları devam etmektedir.  Fiziksel gerçekleşme % 75 seviyesindedir.” İfadelerine yer verildi. – ÇP