Artvin Belediyesi’ne Dünya Çapında Ödül

  

Global Kulübü’nden Artvin Belediyesi’ne ‘Mükemmellik Şehir Yönetim’ Ödülü

Artvin Belediyesi’nde ve Artvin’de yaşanan değişim sadece Artvin’de değil, hem Türkiye’de hem de Dünya’da fark edilmeye başlandı. Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve ekibinin Artvin’de sağladığı değişimler ve şehirdeki değişimler nedeniyle birçok yerden ödül alan Artvin Belediyesi’ne bir ödül de Dünya çapında belediyecilik hizmetlerini ve şehirlerdeki gelişmeleri takip eden Club Of Leaders Global Kuruluşu’ndan geldi. Kulüp Belediyecilikte etkin şehir yönetimi, şehir altyapı iyileştirme ve çekiciliği yetişkin, potansiyel yatırımcıların dikkatini çekmek için liderler, uluslararası iş çevreleri, genel kulüp ve bizzat prestijli ödül için Artvin Belediyesi aday gösterildi. Şehir yönetimi ve idari alanlarda ‘Mükemmel Şehir Yönetim’ ödülüne Artvin Belediyesi’ni, Başkan Mehmet Kocatepe ve ekibini ödüle layık gördü.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve ekibinin Artvin’de sağladığı değişimler ve şehirdeki değişimler nedeniyle birçok yerden ödül alan Artvin Belediyesi’ne bir ödül de Dünya çapında belediyecilik hizmetlerini ve şehirlerdeki gelişmeleri takip eden Club Of Leaders Global Kuruluşu’ndan geldi.

Club Of Leaders Global Kuruluşu, Kulüp Belediyecilikte etkin şehir yönetimi, şehir altyapı iyileştirme ve çekiciliği yetişkin, potansiyel yatırımcıların dikkatini çekmek için liderler, uluslararası iş çevreleri, genel kulüp ve bizzat prestijli ödül için Artvin Belediyesi aday gösterildi. Şehir yönetimi ve idari alanlarda ‘Mükemmel Şehir Yönetim’ ödülüne Artvin Belediyesi, Başkan Mehmet Kocatepe ve ekibi layık görürken, Başkan Kocatepe, 5 Ekim 2018 Cuma Günü Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenecek ödül törenine davet edildi.

Club Of Leaders Global Kuruluşu tarafından Artvin Belediyesi’nin Mükemmel Şehir Yönetimi ödülüne layık görülmesinin sebepleri açıklandı. Yapılan açıklamada; “ Liderlerin Küresel Kulübü Belediyeler ve bunların liderleri teşvik etmek projesi “Kent Yönetiminde Ecellence” kurmuştur. Rahat yerler, yaşayan womunicupalitiesmunicipal yöneticileri ve gelecekteki mesleki büyüme için yeni olanaklar sunarak onların şehirlerini yapmak için vizyon, tutku ve becerileri ile belediyelere onurlandırıyor.

Şehir Yönetimi projesinde Ecellence organizatörleri güvenliğini sağlamak ve irade ve yetenek yanı sıra çevreyi korumak, liderlik ve vizyon, yönetim yetenekleri ve bütünlük, sosyal ve ekonomik bilinci, yeteneği gibi kalitelerde excel bölgesel kent liderleri aranıyor. Farklı kültürel, ırksal ve sosyal kökenden gelen topluluklar arasında iyi ilişkiler geliştirmek için gerçekleştiriliyor.

Ödüller adayların profesyonel soruşturma ekibinin sosyolojik araştırmaları sonucunda belirleniyor. Ödüle layık görülen belediyeleri seçmek için, ‘Ulusal ve uluslararası istatistik verilere dayalı sosyolojik araştırma, özel ulusal otoriteler, devlet kurumları, ulusal ve uluslararası kuruluşlar, fonlar ve derneklerin önerileri dikkate alınıyor. Ayrıca belge ve medya içeriği analiz ediliyor. Sosyal ağlar, bölgesel haber ve seyahat portallarının görüşleri inceleniyor. Şehir yönetimi ödüllerinde Ecellence Cannes, Fransa’da 5 Ekim 2018 Cuma günü Liderleri Küresel Kulübü tarafından düzenlenecek olan Uluslararası Festival’de ‘İş Triumph Festivali ve Avrupa Ödülleri Gecesi’ esnasında sunulacak.

Konuyla ilgili olarak Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocetepe’ye Club Of Leaders Global Kuruluşu tarafından bir davet mektubu gönderilirken, mektupta ‘ Dünya’daki karmaşık yatırım, turizm ve rekreasyon fırsatları anketinin sonuçlarını size bildirmekten memnuniyet duyuyoruz. Global Liderler analitik merkezleri (Oxford, İngiltere) tarafından 2017-2020 yıllarında düzenlenen seyahat destinasyonları, Global Liderler Kulübü umut vaat eden Dünya şehirlerini ve bölgelerini desteklemek için özel bir girişime sahiptir. Bölgeniz tek olarak seçildi. Şehrinizin dinamik ilerlemesine, yatırım ve turist potansiyeli ve cazip imajının yükselmesine yardımcı olacağına inanıyoruz. Yüksek performans gösteren ve gelişmekte olan şehrin belediye başkanı olarak sizi davet etmekten mutluluk duyuyoruz. Etkinlik, vizyon ve liderlik, inovasyon, yaratıcılık, profesyonellik ve olağanüstü yönetim becerileri 5-6 Ekim tarihinde düzenlenecek ödül töreninde ödüllendirilecektir. Mükemmel Şehir Yönetimi alanında ödüle layık görülen Belediyeniz ve şahsınızı ödül töreninde görmekten büyük mutluluk duyarız. Festivalimizde yüksek Avrupa ödülünü almanın şehir durumunuzu ve perspektif belediyeler ve bölgeler, uluslararası seyahat ile işbirliği konusunda geniş fırsatlar açacağını düşünüyoruz” ifadelerine yer verildi.

30 Mart 2014 Pazar günü gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimleri’nde AK Parti’den Artvin Belediye Başkanı seçilen Mehmet Kocatepe’nin göreve gelmesinin ardından gerçekleştirilen projeler ve bu projeler ile birlikte şehirdeki gelişim ve değişim ülkemizde kısa sürede fark edilir hale gelmişti. Artvin halkının da memnuniyetini kazanan bu değişim ve gelişim sadece ülkemizde ses getirmezken, Dünya çapındaki birçok kuruluş tarafından da gözlemlenirken, Avrupa’nın seçkin şehir kulüplerinden biri olan Club Of Leaders Global Kuruluşu tarafından Mükemmel Şehir Yönetimi ödülüne Türkiye’den Artvin’in layık görülmesi Artvin’de de memnuniyetle karşılandı.

         Başkan Kocatepe: Artvin’deki Değişim artık Dünya’dan izlendiğini bu ödül göstermektedir.

Başkan Mehmet Kocatepe, göreve gelmeden önce Artvin halkına verdikleri sözleri kısa sürede gerçekleştirmenin yanı sıra vaat ettikleri projeleri bir bir yerine getirerek Artvin’de bir değişim ve dönüşüm rüzgarı estirdiklerini belirterek bu değişim ve gelişimin de sadece Artvin’de değil Artvin dışından da fark edildiğini görmekten mutluluk duyduklarını söyledi. Gerçekleştirdikleri projeler ile birlikte Artvin’e kazandırılan yeni vizyonlar ile birlikte şehrimizdeki gelişim ve dönüşümün artarak devam etmesi için 7 gün 24 saat çalışırken, gerek ülkemizden gerekse de ülke dışından şehirlerdeki gelişim ve değişimleri gözlemleyen kuruluşlar tarafından ödüle layık görülmenin şevklerini arttırdığını vurgulayan Mehmet Kocatepe, Club Of Leaders Global Kuruluşu tarafından Mükemmel Şehir Yönetimi ödülüne Türkiye’den Artvin’in layık görmesinin şehrimizdeki değişim ve gelişimin artık sadece Türkiye’den değil tüm Dünya’dan fark edildiğinin bir kanıtı olduğunu söyledi.  Mükemmel Şehir Yönetimi ödülüne Türkiye’den Artvin’in layık görülmesinden dolayı mutlu olduklarını dile getiren Başkan Kocatepe, bu ödülün tespitinin bağımsız kuruluşlar, stklar ve uluslararası profesyonel firma temsilcilerinin görüş ve önerileri ile yapılmasının ve de bu ödüle Artvin Belediyesi’nin layık görülmesinin de ayrıca bir gurur ve onur kaynağı olduğunu sözlerine ekledi.

ÇP