Artvin Belediyesi Çevreci Projelerine Devam Ediyor

 

Artvin Belediyesi, geri dönüşüm projesi kapsamında şehir merkezindeki Karadeniz Bakır İlkokulu ve Vakıfbank İlkokuluna geri dönüşüm kutusu, mavi poşet ve geri dönüşüm hakkında bilgiler bulunan broşürler dağıttı.

Artvin Belediyesi tarafından, tükenebilir kaynakların daha verimli kullanılabilmesi için geri dönüşüm konusunda daha bilinçli nesil yetiştirebilmek amacıyla ilkokullarda ki öğrencilere, Artvin Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından çocuklara eğitim verilerek, mavi çöp poşeti, geri dönüşüm kutusu ve geri dönüşüm hakkında bilgiler bulunan broşürler dağıtarak farkındalık oluşturacak bir projeye imza attı.

Artvin Belediye Başkanı Kocatepe, tükenebilir kaynakların kullanımına dikkat çekere şunları ifade etti:

Başkan Kocatepe: “Genç nesillerin çevre konusunda bilinçlendirmek çok önemlidir. Bizde bu kapsamda Temizlik işleri Müdürlüğümüzle bir proje geliştirerek ilkokullarımız başta olmak üzere okullarımızda geri dönüşüm ve tükenebilir doğal kaynaklar hakkında bilgilendirici eğitimler veriyoruz. Okullarımızda en çok kağıt israfı olduğundan dolayı şuanlık kağıt için geri dönüşüm kutuları dağıttık çünkü ne kadar çok kağıt kurtarırsak o kadar ağaç kurtarmış oluruz.  Çevremiz ve doğamız bize miras değil emanetti çocuklarımızı bu mantık çerçevesinde büyütmeliyiz.” Dedi.

Basın yayın ve halkla ilişkiler müdürlüğü

Bu haber 224 kez okundu.