Artvin Balı “e-pttavm” Anlaşması Hayırlı Olsun

Artvin PTT Başmüdürlüğü İle Arıcılar Birliği Arasında Çok Önemli Bir Protokol İmzalandı

PTT A.Ş tarafından halkımıza sunulan pek çok hizmetlerin vatandaşlarımız tarafından tanınırlık, kullanımlık ve farkındalık oranının artırılması amacı ile Artvin PTT Başmüdürlüğü ve Artvin ili Arı Yetiştiricileri Birliği arasında Kargo Anlaşması ve E-PttAvm Artvin Posta Pazarı Anlaşması, Artvin PTT Başmüdürlüğünde, PTT Başmüdürü Gönül KOCAMAN ve Artvin İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı İbrahim DURMUŞ arasında imzalandı.

İmza töreninde PTT Başmüdürlüğü İşletme Müdürü Yaşar Uğur Öztürk, İşletme Memuru Emirhan Gökdemir, Artvin Arı Yetiştiricileri Birliği Muhasibi Süleyman Kaya Keskin, Birlik tarım Danışmanı Sinan Durmuş, Birlik sekreteri Gülçin İspir Çelik, Birlik üye arı yetiştiricileri Metin Taylan, Gülaydın Yılmaz, Birlik Tarım Danışmanı Rahime Özçelik katıldı.

İmza sonrası açıklama yapan PTT Artvin Baş Müdürü Gönül Kocaman; “Şirketimiz e-ticaretin her alanında ve farklı pozisyonlarda faaliyette bulunarak yöresel ürünlerin Ulusal ve Uluslararası alanda e-ticaret portalımızda tanıtılmasına katkı sunmak ve üreticiye fayda sağlamanın yanı sıra şirketimizin ticari ve kargo faaliyetlerine yeni bir ivme kazandırmak amacıyla PTT Genel Müdürlüğü E-Ticaret Daire Başkanlığı ile ortak çalışmalar yürütüldüğü ve bu çalışmalara Artvin PTT Başmüdürlüğü olarak ta güvenilir bir marka olan Artvin İli Arı Yetiştiricileri birliği bünyesinde satışı gerçekleştirilen (Kestane Balı- Çiçek Balı) Artvin Balı ile katılım göstermiştir. Hayırlı olsun diyor. Arıcılarımıza bereketli bir hasat dönemi ve bol kazançlar diliyorum.” Dedi.

Artvin İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı İbrahim Durmuş da yaptığı konuşmasında, “Artvin balı sadece Artvin’in, Türkiye’nin değil, dünyanın da en iyi, kalite bakımından belge almış, kendisini kanıtlamış, dünyanın sayılı balları arasında zirvededir. Çünkü balımız, bitki bakımından Avrupa’nın birçok ülkesinden tek başına daha zengin olan Artvin’de üretilmektedir.

Arımız, dünyanın en çalışkan ve üretken arı ırkı arasında çok önemli bir markaya sahip olan Saf Kafkas Arı ırkıdır. Artvin ve Ardahan Posof İzole bölge olarak ilan edilmiş olup özenle korunmuş bir alan içinde bulunmaktayız. Biz bu zenginliğimizi, Türkiye’ye dünyaya sunmak, tanıtmak istiyoruz. Bunu başarabilmek için çok çeşitli çalışmalar, projeler üretiyoruz.

Bugün PTT Başmüdürümüz Sayın Gönül Kocaman ile özel bir protokol imzaladık. Değerli müdürümüze birlik adına teşekkür ediyorum. Bundan sonra balımızı Türkiye’nin dört bir yanına, dünyaya https://www.epttavm.com/magaza/artvinpostapazarı) İle güvenle, kolayca ulaştıracağız. Bizim için çok önemli bir anlaşma ve kazanım olmuştur. Birliğimize, arı üreticilerimize, PTT Başmüdürlüğümüze, hepimize hayırlı olsun.” dedi.

PTT tarafından hayata geçirilen ve Türkiye’nin ilk 3 boyutlu sanal alışveriş merkezi olan ePTTAVM.com, dönemin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım‘ın da katıldığı özel bir toplantıyla 17 Mayıs 2012’de İzmir’de açıldı.

Rekabetin kıran kırana gerçekleştiği e-ticaret sektörüne el atan PTT, dersine çok iyi çalışmış gibi görünüyor. Öyle ki, 79 milyon genişbant internet abonesi olan Türkiye’de henüz internet üzerinden alışveriş yapmamış milyonlarca kişi bulunuyor. Bu kişilere neden alışveriş yapmadıkları sorulduğunda, güven meselesi ilk sırada yer alıyor.

PTT, ödeme konusunda devlet güvencesini internet kullanıcılarına sunuyor. Teslimat konusunda da avantajlı bir girişim olan ePTTAVM.com, PTT’nin 4059 şubesinden faydalanabilecek. Bu şubeler öyle uç yerlerde ki, yapılan araştırmalara göre PTT’nin olduğu ve başka kurumların olmadığı tam 1342 nokta bulunuyor.

DA

Bu haber 506 kez okundu.