ARTSO Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Projesi KOBİ Çalıştayı yapıldı

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Organizasyonunda Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Projesi (TEBD) Kapsamında KOBİ Çalıştayı yapıldı.

TOBB ve EUROCHAMBRES işbirliğinde 2018 yılı Temmuz ayında başlayan ve 7 Eylül 2018 tarihinde İstanbul’da tanıtım etkinliği gerçekleştirilen “Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu” (TEBD) isimli proje çerçevesinde, “Ülkemizden ve AB üyesi ülkelerden Oda ve Borsaların geliştirilmesi,, Oda ve Borsa çalışanlarına yönelik inceleme ziyaretleri, eğitim programları, Türkiye ve AB üyesi ülke iş dünyalarına, “Türkiye-AB ilişkileri” konusunda uygulanacak “anket” çalışması ile AB-Türkiye ekonomik ilişkileri üzerine işletmelerimize KOBİ çalıştayı” faaliyetleri yer almaktadır.

Söz konusu proje çerçevesinde Birliğimiz ve EUROCHAMBRES iş birliğinde AB-Türkiye ekonomik ilişkileri üzerine işletmelerimize yönelik olarak bir günlük ZOOM üzerinden interaktif olarak KOBİ çalıştayı düzenlendi.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen “KOBİ’lerin Kurumsallaşmasının AB üzerindeki etkisi” konulu çalıştaya EUROCHAMBRES TEBD Directoru Oya ERSÖZ, konuşmacı olarak Stratejist ve KOBİ Danışmanı, Gain Global Kurucu ve CEO ve JCI Eski Başkanı İsmail HAZNEDAR katıldı.

Açılış konuşmasını Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin KURT’un yaptığı çalıştayda, Başkan Seçkin KURT, KOBİ’lerimizin AB-Türkiye ekonomik ilişkileri üzerine kurumsallaşma süreci, yapısal avantajları, dış ticarete etkileri hakkında bilgilenmeleri konusunda düzenlemiş olduğumuz çalıştayın verimli geçmesi dileklerini iletti. EUROCHAMBRES TEBD Directoru Oya ERSÖZ, Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Prejesi (TEBD) ve KOBİ çalıştayı hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Konuşmacı İsmail HAZNEDAR tarafından KOBİ’lerin ihracatta karşılaştığı sorunların kurumsal yönetim çerçevesinde irdelenmesi ve çözüm önerilerini değerlendirdiği sunumda, Küçük ve Orta Boyutlu İşletmelerin (KOBİ) Genel Tanımı, KOBİ’lerin Önemi, Yapısal Avantajları ve Diş Ticarete Etkileri, KOBİ’lerin Kurumsallaşma Süreci ve Yönetimi, Rekabet Stratejisinin İlerlemeye Etkileri, Beklenti ve Çözüm önerilerine değinildi. – ARTSO

Bu haber 1.072 kez okundu.