ARTSO, Güçlendirilmiş Dijital Bilgi Yönetim Sistemi Projesi Grup Toplantısı Yapıldı

Artvin’de, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Güçlendirilmiş Dijital Bilgi Yönetimi Sistemi, Networking Fırsatlarını Geliştir” isimli proje odaklı grup toplantısı yapıldı.

Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Hibe Programı kapsamında, Romanya’nın ARAD Tarım Sanayi ve Ticaret Odası ile Artvin Ticaret ve Sanayi Odası’nın “Güçlendirilmiş Dijital Bilgi Yönetimi Sistemi, Networking Fırsatlarını Geliştir” adlı projenin grup toplantısı paydaşların katılımıyla yapıldı.

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, Dijital Bilgi Yönetim Sistemi kurarak Artvin Ticaret ve Sanayi Odası’nın kapasitesini arttırmak, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası ve Arad Tarım Ticaret ve Sanayi Odası arasında işbirliği ve bilgi alışverişi yaratarak ağ oluşturma ve en iyi uygulamaların değişimini sağlanması amaçlı proje odak grup toplantısı yapıldı. Toplantıya Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, Meclis Başkanı İrfan Yıldırım, Oda Başkan Yardımcısı Sedat Ali Öktem, Artvin İl Ticaret Müdürü Bilal Taş ve paydaşlar katıldı.

Türk Odaları ve AB ülkelerindeki Odalar arasındaki karşılıklı bilgi ve anlayışı güçlendirerek Avrupa ve Türk iş dünyasının karşılıklı entegrasyonunu teşvik etmek ve Türkiye’nin gelecekte AB’ye katılımının getireceği yeni olanaklar ve fırsatlar hakkında, AB ve Türkiye’de daha güçlü bir farkındalığın oluşmasını sağlamak olan Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Hibe Programı kapsamında hibe desteği almaya hak kazanan Artvin Ticaret ve Sanayi Odası’nın “Güçlendirilmiş Dijital Bilgi Yönetimi Sistemi Aracılığıyla Networking Fırsatlarını Geliştir” adlı projesinin Proje Tanıtım Toplantısı ve Çalıştay programı Artvin Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapılmıştı. Anket uygulamaya yönelik 100 üye firma ziyaret programı da devam etmektedir. Avrupa Birliği tarafından finanse edilen söz konusu proje Dijital Bilgi Yönetim Sistemi kurarak Artvin Ticaret ve Sanayi Odası’nın kapasitesini arttırmak, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası ve Arad Tarım Ticaret ve Sanayi Odası arasında işbirliği ve bilgi alışverişi yaratarak ağ oluşturma ve en iyi uygulamaların değişimini sağlamayı hedeflemektedir. Yönetim raporlama sisteminin en iyi uygulamalarının tartışılacağı “Proje Odak Grup Toplantısı I” 20 Kasım 2019 Çarşamba günü, saat 09.00 – 17.30 saatleri arasında Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda yapıldı.

Toplantıda konuşan Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, “Odamız üyelerine daha iyi hizmet verebilmek için bugün yine Avrupa projesi nezdinde toplandık. Yapmış olduğumuz projenin yüzde yetmişine geldik. Toplantımızın amacı proje paydaşlarımızla görüş alış verişinde bulunmak.  Artvin Ticaret ve Sanayi Odasının daha iyi koşullarda, yaklaşık bin 200 üyesine çok daha kaliteli önünü görebilen hizmet verebilmesi için kendini geliştirmesi asıl amacımız bu. Bu proje hakkında neler yapabiliriz konusunda, proje paydaşlarımızla bugün bir aradayız. Bu bağlamda çıkacak sonuçla daha iyi Artvin’de iş ortakları yaratmayı hedefliyoruz” dedi.

Toplantının devamında paydaşlarla fikir alış verişinde bulunuldu. – ARTSO

Bu haber 528 kez okundu.