ARTSO, Dijital Bilgi Yönetim Sistemi Proje Tanıtımı Gerçekleştirildi

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen, Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Hibe Programı kapsamında hibe desteği almaya hak kazanan Artvin Ticaret ve Sanayi Odası’nın “Güçlendirilmiş Dijital Bilgi Yönetimi Sistemi Aracılığıyla Networking Fırsatlarını Geliştir”  isimli projenin toplantısı yapıldı.

ARTSO toplantı salonunda gerçekleşen toplantısına Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Seçkin Kurt,  Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akürek, Meclis Başkanı İrfan Yıldırım, Ticaret İl Müdürü Osman Taş, Sanayi ve Teknoloji müdürü Hayri Yoloğlu,İl Planlama müdürü Yılmaz Olgun, ARTSO  Projesi Koordinatörü Yunus Emre Katrancı ve Defterdarlık, Artvin Çoruh üniversitesi, il kültür turizm müdürlüğü temsilcileri oda üyeleri  katıldı.

Türk Odaları ve AB ülkelerindeki Odalar arasındaki karşılıklı bilgi ve anlayışı güçlendirerek Avrupa ve Türk iş dünyasının karşılıklı entegrasyonunu teşvik etmek ve Türkiye’nin gelecekte AB’ye katılımının getireceği yeni olanaklar ve fırsatlar hakkında, AB ve Türkiye’de daha güçlü bir farkındalığın oluşmasını sağlamak olan Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Hibe Programı kapsamında hibe desteği almaya hak kazanan Artvin Ticaret ve Sanayi Odası’nın “Güçlendirilmiş Dijital Bilgi Yönetimi Sistemi Aracılığıyla Networking Fırsatlarını Geliştir” adlı projesinin proje tanıtım toplantısı 19.06.2019 tarihinde Artvin Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapıldı.  Avrupa Birliği tarafından finanse edilen söz konusu proje Dijital Bilgi Yönetim Sistemi kurarak Artvin Ticaret ve Sanayi Odası’nın kapasitesini arttırmak, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası ve Arad Tarım Ticaret ve Sanayi Odası arasında işbirliği ve bilgi alışverişi yaratarak ağ oluşturma ve en iyi uygulamaların değişimini sağlamayı hedeflemekte.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt programın açılışında yaptığı konuşamsında,” Avrupa Birliği tarafından finanse edilen söz konusu proje Dijital Bilgi Yönetim Sistemi kurarak Artvin Ticaret ve Sanayi Odası’nın kapasitesini arttırmak olduğu belirtilerek, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası ve Arad Tarım Ticaret ve Sanayi Odası arasında işbirliği ve bilgi alışverişi yaratarak ağ oluşturma ve en iyi uygulamaların değişimini sağlamayı hedeflendiğinin altı çizildi. Oda geliştirme adı altında Artvin Ticaret ve Sanayi Odası tarafından başvuru yaptığımız proje Türkiye’de 180 proje arasından ilk 19’un içinde yer aldı.

Üyelerimize daha iyi hizmet verebilmek için kardeş oda olan Roman’ın Arad Şehri Ticaret ve Sanayi Odası İşliği içinde olduk. Bu kapsamda iki şehir de misafirler kendi şehirlerinde tanırımlar düzenleyecekler. Bu anlamda önemli bir proje olduğunu düşünüyoruz diyerek sözlerini tamamladı” dedi. Devamında ise  ARTSO  Projesi Koordinatörü Yunus Emre Katrancı proje hakkında sunum yaptı. Program ikramların ardından son buldu. – ARTSO

Bu haber 1.037 kez okundu.