Akülü sandalye almak için kredi kartı taksitlerini kendi ödeme şartıyla yardım istedi

Artvin’de 2017 yılında geçirdiği nöbet sonrası yürüyemeyen bir tür kas tahtalığı olan devic sendromu hastası Ercan Tekbaş, tekerlekli akülü sandalye alabilmek için sosyal medya hesabından yardım çağrısında bulundu. 10 bin liralık akülü sandalye almak için, taksitleri kendisinin ödemesi koşuluyla kredi kartı talebinde bulununca, gerekli para 3 gün içinde toplandı.

Artvin- Borçka ilçesi Yeşilköy köyünde yaşayan 40 yaşındaki Ercan Tekbaş, 2017 yılında geçirdiği nöbet sonrası hayatı bir anda değişti. Bir takım şikayetlerle gittiği hastaneden devit sendromu denilen noromylitis optica (NMO) hastası olduğunu öğrenen Tekbaş, uzun süre tedavi görmesine rağmen vücut birçok fonksiyonları tamamen kaybetti. Buna rağmen hayata küsmeyen Tekbaş, hayatını devam ettire bilmek için akülü sandalyeye almak istedi.  

Üç gün içinde akülü sandalyenin parası toplandı

Yaptığı araştırma sonrası ihtiyacı olan akülü sandalyenin internetteki fiyatı 10 bin lira olduğunu öğrendi. Bu paranın tamamını bir anda verecek durumu olmayan Tekbaş, sosyal medya hesabımdan taksitleri ödemem koşuluyla kredi kartını kullandırabilecek birini bulmak için, bir yazı yazarak yardım istedi. Bunun üzerine yaptığı çağrı bir anda büyüdü, akülü sandalyenin parası 3 gün içinde toplandı.

Bir tür kas hastalığı olan devit sendromu denilen noromylitis optica (NMO)  Bu hastalığının Türkiye’de sadece 7 kişide bulunduğunu ifade eden Tekbaş, “hayatımı sürdüre bilmem için kullanabileceğim akülü arabayı internetten almak istedim. Peşin fiyatını ödeme imkanım yoktu bunun için taksitleri ödeme koşuluyla sosyal medya hesabımdan yardım talebinden bulundum. Bunun üzerine akülü sandalyenin parası 3 gün içinde toplandı. Yardımda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ercan Tekbaş’ın eşi Ayten  Tekbaş,” eşimin hayati bir gecede değişti, ilk etapta ne yağacağımızı nasıl hizmet edeceğimizi bilmiyorduk ama  şimdi alıştık. Eşimin bu haline de şükürler olsun. Onu gözüm gibi bakıyorum” dedi.

Babasının yanından bir an ayrılmayan evin tek çocuğu Ayça Tekbaş ise, “babama olan sevgim kelimelerle anlatamam. Biran önce iyileşmesi için yetkililerden yardım istiyorum” ifadelerini kullandı.

Tedavileri devam eden Ercan Tekbaş şimdi, internetten sipariş verdiği tekerlekli akülü sandalyesine bir an önce kavuşmayı bekliyor. – BÜLENT ATASERT

Bu haber 2.437 kez okundu.