Ahmet Güneri Borçka Kaymakamlığına Atandı

         Mülki İdare Amirleri son atama kararnamesi çerçevesinde Borçka Kaymakamlığına Ahmet Güneri Atandı.

         Kaymakam Ahmet Güneri İstanbul doğumlu olup aslen Safranboluludur. İlköğretim ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 2007 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu.

2009 yılında Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak 2010 yılında Isparta Kaymakam adayı olarak mesleğe intisap etti. Sırasıyla Eskişehir’de teftiş stajı, Zonguldak ili Devrek ilçesinde Kaymakam refikliği stajını yaptı. Muğla ili Kavaklıdere ilçesinde, Denizli ili Çal ilçesinde ve Kütahya ili Altıntaş ilçesinde Kaymakam vekilliği görevlerinde bulundu.

Yurt dışı dil eğitimi için ABD’nin Virginia Tech Üniversitesi’nde bir yıl yurt dışı stajı yaptı. 98. dönem Kaymakamlık kursunu başarıyla tamamlayarak 2013-2016 yılları arasında Ankara ili Evren ilçesi Kaymakamı olarak görev yaptı. 30.11.2016 tarih ve 2016 / 861 sayılı müşterek sayılı kararname ile Kofçaz Kaymakamlığına atanan Sayın Ahmet Güneri burada görevli iken 31.08.2018 tarih ve 2018/157 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Muş İli Hasköy İlçesi kaymakamlığına atanmıştır. İçişleri Bakanlığı, 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Karlıova ilçesine atanan Kaymakam Güneri, evli ve bir çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.

7 MART Gazetesi olarak ilçemize ataması yapılan Kaymakam Ahmet Güneri’ye hoş geldiniz der, başarılı çalışma ve hizmetlerde bulunmasını temenni ederiz.

Bu haber 5.789 kez okundu.