48 Yıllık Birikimini Selde Kaybeden İşletme Sahibi Yardım Bekliyor

            48 Yıllık birikimini selde kaybeden balık çiftliği sahibi yetkililerden yardım bekliyor.

            Artvin’in Borçka ilçesinde geçtiğimiz 29 Eylül Cumartesi günü şiddetli yağış sonrası meydana gelen sel, Çifteköprü Köyü bölgesinde bulunan 48 yıllık alabalık çiftliği hizmet veren alabalık tesisleri ve restoran bölümü taşan dere nedeniyle yerle bir oldu. Tesiste yüzbinlerce balık telef olurken, işletme sahipleri yetkililerden yardım istedi.

Tesiste yüz binlerce balık telef olurken, işletmenin restoran bölümü, ahşap kamelyalar ve duvarlar taşan derenin altında kaldı. İşletme sahipleri, yaşanan olay sonrası yetkililerden dere istinat duvarı yapılması talebinde bulundu.

Tesisin işletme sahibi olan Hanefi Hacıibrahimoğlu, yaşanan felaket sonrası yaptığı açıklamada “dere taşkını, tesisteki havuzlarda bulunan binlerce alabalığı telef etti. Bunun yanı sıra işletmemizdeki lokanta bölümü ve kamelyalar yıkıldı. 48 yıl önce kurulan tesis ve birikimim bir anda su aldı götürdü” dedi.

Hacıibrahimoğlu,” Derelerin taşmasının tek sebebi ise, ormanlarda yapılan katliamdır, her ağacın dibine yapılan yollardır.  Bu orman katliamı yani ağaç kıyımı durmadığı müddetçe, burada yaşam şansımız yok demektir. Benim tesisimim ve balıklarım telef oldu. Biz bir masa sandalye zarar gördü diye yardım isteyenlerden değiliz. Tek isteğimiz dere ıslahı yani hayat duvarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber: Bülent Atasert

Bu haber 1.047 kez okundu.