2018 – 2019 Okul Sporları Güreş Grup Müsabakaları Sona Erdi 


15 – 17 Şubat 2019 tarihleri arasında Artvin Merkez Spor Salonunda yapılan Okul Sporları Güreş Gençler (B) Grup Müsabakaları sona erdi.

2018 – 2019 Okul Sporları Güreş Yıldızlar İl Birinciliği, Merkez Spor Salonunda yapıldı. Artvin Spor Salonunda gerçekleştirilecek müsabakalara Artvin, Ardahan, Ağrı, Bayburt, Bingöl, Erzincan, Erzurum, Giresun, Kars, Ordu, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon ve Van’dan 306 sporcu katıldı.

Müsabakaların açılış töreninde konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, 2018-2019 yılı Okul Sporları Gençler B Grup müsabakalarına 16 ilden 306 sporcunun katıldığını söyledi.

Artvin’in güreşte Türkiye’de söz sahibi, güreşin sevildiği bir il olduğunu söyleyen Yetim, “Sporcularımız kentteki en büyük eksiği müsabaka eksiği. Bizde bu eksiği okul sporlarına yoğun bir şekilde katılım göstererek gidermeye çalışıyoruz.” dedi.

Karadeniz bölgesinde Okul Sporlarına en çok katılım sağlayan ilin Artvin olduğunu belirten Yetim, “Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği her öğrencinin bir spor branşında lisansa sahibi olması konusunda çalışmalar sürdürülüyor. Bizde bu konuda ilde üstümüze düşen görevi layıkıyla yapacağız.” diye konuştu.

Yetim devamında müsabakalarda mindere çıkacak tüm sporculara başarılar diledi.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, kendisinin de gençlik yıllarında lisanslı güreşçi olarak minderlerde güreştiğini söyledi.

Güreşi, insanın insanla insanca mücadele etme sanatı olarak tanımladığını kaydeden Kocatepe, “Bu şehirde böyle bir organizasyonu görmek beni çok mutlu etti. Artvin her ay bir spor organizasyonun olduğu bir şehir. Biz sadece bir spor müsabakası için Artvin’de değilsiniz. Bu şehrin damarlarına kan veriyorsunuz. Şehri canlandırıyorsunuz.” dedi.

“Mesele yenmek, yok etmek, ezmek değil; mesele terinin son damlasına kadar mücadele etmektir” diyen Kocatepe, tüm sporculara başarılar dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

Ç.P.

2.943 Görüntüleme