18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi Programında Duygulu Anlar Yaşandı

            Borçka’da 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi programında duygulu anlar yaşanıldı.

            Borçka Acarlar Meslek Yüksek Okulu Salonunda 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104’üncü yıl dönümünde Borçka Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan çeşitli etkinlikler içerisinde dönemi yansıtan asker kıyafeti giyerek, tabip komutan rolünde oynandı. Gösteriler yüzlerce öğrenci ve vatandaş izlerken göz yaşların silinmesi ise kameralara yansıdı.

            Gösteri sonrası hatıra fotoğrafı ve Çanakkale Savaşı’nda askerlik yemekleri olan hoşaf ve kuru ekmek dağıtıldı.

Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker, Şehit yakınlarına ve Gaziler Acarlar Turist Aktarma’da verdiği yemek ve hediye ile son buldu.

Programda Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker, Belediye Başkanı Aslan Atan, diğer kamu kurum müdür ve amirleri, askeri erkan, Şehit yakınları ile Gazi ve yüzlerce vatandaş katıldı.

18 Mart’ın büyük bir zafer olduğunu ve Türk milletinin gücünü yansıtan bir savaş olduğunu ifade eden Borçka Anadolu Lisesi Müdürü Hayrettin Kahya, “Çanakkale geçilmez, bu vatan bölünmez bu bayraklar inmez, ezanlar dinmez diye tüm dünyaya öğrettiğimiz bir zaferin, bir ecdadın destanıdır. Biz de böyle bir ecdadın torunları olduğumuz için ne kadar övünsek o kadar az. Bizde ecdadımızı tekrar, tüm şehitlerimizi, tüm gazilerimizi tekrar bir daha rahmetle anmak ve o ruhu yaşamak için okulumuzun özverili çalışması ile sahneledi” ifadeleri ile, Öğretmen ve öğrencilerime teşekkür dileklerini iletti.

Haber: Fatma Küçük Atasert

Bu haber 2.206 kez okundu.