Borçka Ziraat Odası Başkanlığı 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü Kutladı


Artvin Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu ve  Borçka Ziraat Odası Başkanı  Ziraat mühendisi İskenderoğlu 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü Kutladı

İskenderoğlu mesajında; “Dünya üzerinde milyonlarca insanın açlıkla mücadele ettiği, küresel ısınmaya bağlı kuraklık, iklim değişiklikleri ve tüm dünyayı etkisi altına alan mali krizde göz önünde bulundurulduğunda çiftçinin emeğine, kutsal alın terine ne kadar muhtaç olduğumuz apaçık ortadadır.

Yediğimiz her ekmekte, içtiğimiz her çorbada, çiftçimizin hakkı ve alın teri vardır. Geçimini topraktan sağlayan, topraktan aldığı ürüne değer katarak onu bizlere ulaştıran çiftçilerimizin emeği kutsaldır.

Toprağın bereketinin üretime, üretimin zenginliğe ve huzur ortamına katkı sağlaması dileğiyle, tek amaçları üretmek, üretirken insanca ve sadece namerde muhtaç olmadan yaşama azmi ile toprağı işlemeye gayret eden çiftçimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor, ürünlerinin bereketli, geleceklerinin umutlu olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Haber: Fatma Küçük Atasert

Bu haber 2.329 kez okundu.